Co za podlahu do dětského pokojíčku?

Jakou podlahu správně vybrat do dětského pokoje? To je často otázka, kterou není lehké zodpovědět. Podle čeho se však rozhodovat, když jste již zodpovědný za své dítě a jeho zdraví?

Nesmí se zapomínat ani na snadnou údržbu, praktičnost, i přání samotného dítěte. Koberec ano nebo ne? Vaše malé dítě tráví velký čas na zemi, předškolní dítě obzvláště. Když mu dokáže udělat prostředí, ve kterém si bude hrát, bude to nejvděčnější dítě na světě. Stačí rozprostřít papíry na malování na podlahu, dát na zem autodráhu či postavit domeček pro panenky. S kobercem samozřejmě přichází problémy, protože se v něm udržují nečistoty a prach a musí se samozřejmě čistit a vysávat vysavačem, o čemž jsme psali již zde.

Pokud využijeme dřevěné plovoucí podlahy, tak díky tepelné izolaci má rodič jistotu, že dítě nenastydne. Nemusíte pod dítě vkládat žádné deky či přikrývky a může si v klidu hrát. Pokud chcete využít i podlahové topení tak je vhodnější využít vinylové podlahy. Pokud srovnáme vinylové podlahy s laminátovými, tak jsou daleko teplejší a kladou daleko menší tepelný odpor.

Podlahy Karlovy Vary zajistí, že Vaše děti se mohou v klidu dívat na televizi, můžou na podlaze mlsat a i občas něco rozlít. Skvrny jdou z podlah snadno setřít, bohužel u koberců tomu tak není a mnohdy nejdou odstranit vůbec. Neváhejte a pořiďte si kvalitní podlahu, podlaháři Karlovy Vary dokáží zařídit vše potřebné pro zdraví a pohodlí nejen vašich dětí.

Zdroj: http://zena.centrum.cz/bydleni/interiery/clanek.phtml?id=736254