Renovujete dům či byt? Oživte svou nemovitost originálními obklady

Rekonstruujete svůj dům, zateplujete, renovujete fasádu nebo modernizujete interiér vašeho bytu? Nechte se inspirovat obkladovými materiály, které zaručují dlouhou životnost a dodají nevšední vzhled vašemu domu i interiéru.

Obkladové materiály

Nabídka obkladového materiálu se neustále rozšiřuje o nové materiály a techniky výroby, poskytující vysokou kvalitu a dlouhou životnost materiálu. Na trhu se nabízí široká nabídka obkladových materiálů, které jsou vhodné pro obklad fasády a stěn vašeho domu.  Mezi základní a nejčastěji používané materiály patří kámen, keramika, dřevo a plast.

Možnosti obkladu fasády vašeho domu

V posledních letech se stále častěji setkáváme s využitím plastových obkladů, které jsou oblíbené pro své jedinečné vlastnosti. Plastové obklady lze snadno namontovat, jsou cenově dostupné, lehké a nabízí se v široké řadě designů. Kamenné obklady patří mezi nadčasovou klasiku, která se stává v posledních letech stále populárnější. Jejich využití se přitom neomezuje pouze na obklady fasád a stěn. Obkladový kámen lze využít také u ploch kolem zahradních jezírek, teras, altánů apod. a nabízí se rovněž v široké řadě variant.

Další variantou jsou keramické obkladové pásky na fasádu, jež jsou oblíbené pro svou vysokou odolnost vůči výrazným teplotním výkyvům, mrazuvzdornosti a odolnosti proti opotřebení. Mezi špičkové produkty patří Keope keramika, která se řadí mezi přední světové výrobce. V neposlední řadě se můžeme setkat také s dřevěnými palubkami, které jsou speciálně upraveny proti plísním, vlhkosti a dřevokaznému hmyzu. Takto upravené dřevěné palubky vykazují dlouhou životnost a odolají i nepříznivým povětrnostním podmínkám a zároveň poskytují stylový vzhled vašeho domu.

Využití obkladového materiálu v interiérech

Obdobně můžete využít různé typy obkladového materiálu při renovaci vašeho bytu. Velmi oblíbené je využití obkladového materiálu především v koupelnách, ale také jako designový doplněk interiéru. Často se můžeme setkat s kamenným, či keramickým obložením v kuchyních, nebo při obložení krbů. Lze jej využít také při obložení sloupů, dveří, průchodů, oken atd. Například Keope keramika nabízí širokou škálu designů, které jsou vhodné pro použití jak v exteriéru, tak interiéru. Záleží čistě na vašich preferencích a vkusu při volbě materiálu, barvy, velikosti a tvaru.