Co dělat když potřebujete balkón

Každý byt nebo dům je bez balkónů úplně jiný. Není to jen ozdobný prve, ale v dnešní době již standardní vybavení každé stavby.

Balkón může být různorodý, zaoblený, předsunutý, zkosený či upravený pro rohové umístění. Pokud je z balkónu ještě skvělý výhled, tak dostanete skvělou atmosféru pro vaše obydlí. Pokud nemáte zahradu tak právě balkón je jediné místo pro správný odpočinek a pro dostatek slunce a čerstvého vzduchu. Můžete se věnovat svým koníčkům, opalovat se či pěstovat různé květiny a zeleninu.

Pokud si vybíráte typ balkónu tak jistě musí počítat s tím, že balkón se bude nacházet v hlučném prostředí s vysokou mírou prašnosti a směrem ke světové straně. Pro zmenšení intenzity nepříjemného hluku a rámusu poslouží zasklený balkón neboli lodžie. Vedle toho ochrání balkón od prašnosti a nemusíte jej tolik vytírat. Orientace balkónu má také vliv na tepelné ztráty, čím více na jih, tím budou ztráty menší. Na to má také vliv velikost skel oken u balkónu, čím větší, tím uniká více tepla, nežli je tomu u obvodových stěn. Proto při výběru dbejte i na kvalitní izolační skla a při vysokých letních teplotách zabráníte přehřívání pomocí stínících systémů.

Pokud se jedná o výrobu balkónů, tak je určitě vhodné zvolit unifikované balkóny na míru. Tyto balkóny se přizpůsobí individuálním potřebám zákazníkům při odpovídající ceně za kvalitu a vysoké provedení. Firma HANAKOV již zrealizovala mnoho balkónů a nabízí garance a nové postupy. Vedle toho má mnoho spokojených zákazníků a kvalitní reference. Firma má kvalitní technické a prostorové zázemí pro výrobu, přepravu a montáž balkónů pro jakoukoliv polohu balkónu.

Balkóny se vyrábějí jako bezúdržbové, tzn., že stačí vzít jen hadřík a omýt ho. Nic víc. Konstrukce je vyráběna z oceli a zinku s povrchovou úpravou pozinkováním, což je dnes jedna z nejdokonalejších ochran proti povětrnostním podmínkám. Balkóny mají dlouhou životnost, díky své konstrukci se hodí i na zateplené budovy, kde jsou balkóny následně zavěšeny. Není problém ani při pozdějším zateplování, kdy se dají dát podélně pozinkované úhelníky, které dotěsní plášť budovy. Barevné provedení je tvořeno v široké škále barev systému RAL. Na přání zákazníka se dají tedy i balkóny barevně sladit s fasádou budovy.

Pro útlum vibrací je plášť přinýtován přes pryžové podložky k rámu balkónu. Zároveň vytváří mezeru pro odtékání dešťové vody. Pokud se jedná o podlahu, tak je na nosném rámu umístěn plech, který brání podklouznutí a zvyšuje tak bezpečnost pohybu po balkónu. Vložený plech zaručí bezúdržbovost po dlouhá léta, spodní část je zakryta dalším laminovaným plechem. Výhodou balkónů je, že se nevytvářejí tepelné mosty a zamezují tak tvorbě rosných bodů a vnitřních plísní.

Výroba balkónů je poměrně složitý proces, a proto je důležité si zvolit správnou firmu, která provede mimořádně kvalitní práci. Můžete si vybrat mezi základními typy ocelovým závěsným balkónem nebo lodžiovým balkónovým zábradlím. Každý typ se hodí jinam, ale není problém vytvořit balkón přímo na míru dle požadavků zákazníka. Na tyto balkónové systémy se vztahuje záruka 60 měsíců. Kromě výroby balkónů jsou důležité i třeba vytvoření pozinkovaných stříšek. Trvalá snaha o zlepšení jakosti výroby a moderních technologií je zárukou toho, že zákazník bude s výsledkem práce zcela spokojený.