Jak na stěhování bez stresu a zmatku

Pokud plánujete pořízení nového bytu nebo se už připravujete na stěhování, tak jistě přemýšlíte, jak si celý proces usnadnit. Zde je pár tipů.

Stěhování může být pěkný strašák pro všechny. A je jedno jestli už jste nějaké zažili nebo, je to pro vás nový zážitek. Nejenom, že opouštíte dobře známý prostor, váš domov, ale zároveň se přesouváte do úplně nového prostředí. Navíc vás čeká také spousta práce, zmatku a nepořádku. S tím prvním se budete muset vypořádat sami, ale s tím druhým vám můžu trochu pomoci a celý proces usnadnit.

Z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké se loučit nejen se starým domovem, ale také s věcmi, ale je to nutné. Při balení a procházení věcí dobře rozvažte, co budete v novém domově potřebovat a co jsou zbytečnosti. Nadarmo je budete balit, přepravovat a nakonec vám budou doma zase jen ležet. Než začnete balit, vybavte se velkým pytlem na věci, se kterými se chcete rozloučit. To samé platí i v případě nábytku. Pokud máte sedačku, která už přesluhuje, a vy jste stejně plánovali koupit příští rok novou, udělejte tak hned a novou si nechte zaslat přímo do nového bytu. Vybírat nový nábytek můžete třeba na Atan.cz.

Do krabic dávejte jen věci ze stejného pokoje. Nikdy je nemíchejte nebo, nic nenajdete. Navíc si kromě krabic pořiďte barevné fixy. Těmi označte krabice z jednotlivých pokojů, abyste je mohli snadněji rozlišit.

Plánovat a balit začněte dlouho dopředu. Možná se to nezdá, ale skutečně si sbalit všechny své věci a vše vyřídit může trvat skutečně dlouho. S balením začněte klidně už měsíc dopředu, abyste se vyhnuli zbytečnému stresu a spěchu.

Zařiďte si odvoz

Pokud máte málo věcí a velké auto, klidně si vystačíte sami. Pokud ale máte objemné věci, které do kufru vašeho auta nedáte, sežněte si dodávku nebo rovnou stěhovací firmu. Sice vás to vyjde dráž, ale bude to pro vás pohodlnější. Firmy vám mohou obstarat balící materiál, velké náklaďáky i pracovní sílu navíc. V případě, že budete stěhovat velký nábytek jako těžké skříně či masivní postele, zvolte raději tuto metodu. Pokud budete kupovat věci nové, můžete tak ušetřit na přepravě. Někteří prodejci nabízejí letní dopravu zdarma a o převoz objemných věcí se tak nemusíte starat.

Nezapomeňte si sbalit pohotovostní tašku. Sbalte si, jako byste jeli na dovolenou. Oblečení a spodní prádlo na několik dní, osobní hygienu, léky, nabíječku na telefon apod. Budete tak připraveni na první dny v novém domově a práci s opětovným vybalováním, ale určitě to nakonec bude stát za to.