Vánoční osvětlení na X způsobů

V jakém okamžiku nastane ten moment, kdy vás popadne vánoční nálada? Ve chvíli, kdy koupíte první vánoční dárek, upečete první cukroví, nebo zapálíte první adventní svíčku?

Pro nás je to jednoznačně rozsvícení vánočního osvětlení.

Obyčejné ulice se rázem změní v  galerii různých druhů světel, která se snaží vyniknout mezi ostatními.

Ať už se řídíte aktuálními trendy nebo se spoléháte na klasiku, vánočním osvětlením na stromeček dáte vždy vědět, že i u vás nastal tento sváteční čas.

Mezi nejoblíbenější typy světel patří barevné i jednoduché LED řetězy, blikající rampouchy, světelné deště i laserové projektory.

Výběr je opravdu široký a každý si tak může vyzdobit dům či byt přesně podle svých preferencí.

Už máte v hlavě nápady pro letošní rok nebo vám schází inspirace? Podívejte se s námi na aktuální trendy.

Foto: https://pixabay.com

Foto: https://pixabay.com

Roku 2018 vévodí bílá barva i zvířecí motivy

Pokud se rádi zabýváte trendy a zajímá vás, co je ve světě vánočního osvětlení nového, pak si přečtěte následující řádky.

Letošní Vánoce se ponesou hlavně v duchu bílé něhy. Jemné bílé LED řetězy, světelný déšť, sněhové vločky i motivy pírek letos převezmou pomyslné žezlo.

Chybu neuděláte ani se zvířecími motivy. Největší přízeň získala sova, trendy jsou i sobi a jelínci.

Hlavní ale je, aby se výzdoba trefila do vašeho vkusu nehledě na to, co zrovna dominuje v designových časopisech.

Pojďme si nyní představit jednotlivé typy osvětlení, které patří mezi ty nejoblíbenější.

Foto: https://www.publicdomainpictures.net

LED světelné řetězy

Díky své univerzálnosti i délce jsou LED řetězy stálicemi v rámci vánoční výzdoby. Díky nim ožije fasáda domu, balkón, okna i vstupní dveře.

Hlavní výhodou LED řetězů je jejich energetická úspornost i dobrá svítivost. Díky širokému výběru můžete váš dům zahalit do veselých blikajících světel, jemných studeně bílých světýlek nebo tématických osvětlení, například v podobě rampouchů.

Foto: https://www.flickr.com

Světelné vánoční rampouchy dokážou dotvořit zimní krajinu i v případě, že jsou Vánoce na blátě. Rampouchy bývají obvykle realisticky tvarované a mohou svítit nebo blikat.

Skvěle se hodí například do oken, podél střechy nebo nad vstupní dveře.

Podobně romantické jsou i světelné deště, které imitují padající kapky nebo sníh. Tyto LED řetězy ve studené nebo žluté bílé se podobně jako rampouchy hodí do oken,hezky vyniknou i na balkóně. Líbí se vám?

LED kabely

Nejen pro své mechanické vlastnosti jsou velice oblíbené i LED kabely, které jsou tvořeny LED diodami ukrytými v ochranném průhledném obalu. Dá se s nimi dobře manipulovat a vytvářet z nich různé obrazce dle vaší fantazie. Dostupné jsou v rozličných barvách.

Díky své univerzálnosti mohou být led kabely použity nejen na Vánoce, ale například i k výzdobě zahradního altánku, na svatby nebo různé oslavy a podobně.

Vánoční řetězy a kabely jsou obvykle určeny pro venkovní i vnitřní využití a když už vás omrzí jako venkovní výzdoba, můžete je pověsit například i na stromeček.

Foto: https://pixabay.com

Vánoční světelné dekorace

Když se posuneme od řetězů trochu jinam, bezesporu narazíme na romantické i hravé vánoční světelné dekorace. Ty mohou mít podobu různých zvířecích postaviček, sněhuláků, andělů, ale také hvězd , stromků nebo světelných kuželů. Přečtěte si určitě také recenze na vánoční LED rampouchy!

Jak už bylo řečeno, motivy zvířat si pro letošek vedou skvěle, například se svítící sovou za oknem budete vyloženě IN. Skvěle vypadají i sobi a jeleni nebo svítící andílci.

Menší dekorace se hodí do bytu za okno či na stůl nebo komodu, ty větší klidně můžete vyslat na balkón nebo zahradu, aby zde vítaly sváteční hosty.

Foto: https://pixnio.com

Laserové projektory

Vánoční LED projektory jsou velkým trendem, protože dokážou jediným stisknutím tlačítka vykouzlit dechberoucí světelnou výzdobu po celé ploše vašeho domu nebo pokoje.

Máte chuť nechat po své fasádě poskakovat hravé vločky nebo se vám líbí spíše statická bodová světla?

Laserové projektory mají mnoho funkcí a stačí najít tu vaši. Výhodou těchto světelných dekorací je velice snadná instalace a ovládání, díky němuž získáte plnohodnotnou výzdobu do několika vteřin.

Která ze světelných dekorací by nejvíce nadchla vás? Máte už některé z nich doma nebo přemýšlíte nad koupí nových?