Jak nechat svou nemovitost vydělávat

Vlastníte nemovitost a uvažujete jakým způsobem ji využít a adekvátně zhodnotit? Pokud ji nemáte v plánu v brzké době nabídnout k prodeji, existují také jiné možnosti.

Pronájem vašeho bytu či domu

Jednou z možností, která se sama nabízí, je pronájem nemovitostí. Což je velmi výhodný způsob, díky kterému si můžete danou nemovitost ponechat, a zároveň vám bude generovat pravidelný měsíční příjem. Nezapomeňte na dobrou nájemní smlouvu.

Čím je ovlivňována cena nemovitosti

Výše nájmu, kterou si můžete účtovat, je samozřejmě ovlivňována mnoha faktory.  Především je to samotný stav nemovitosti a její vybavení. Nájemníci většinou nechtějí investovat větší částky do rekonstrukce, či vybavení bytu, který mají pouze v nájmu. Jednou z možností, je dohoda s nájemci o nižším nájmu v případě investice vyšší finanční částky do oprav. Dalším důležitým faktorem je lokalita. Ačkoliv tu nemůžete ovlivnit, nezoufejte. Mnoho městských částí prochází rekultivací a často tak i průmyslové čtvrti, získávají časem na atraktivitě.

Nechte si poradit od odborníka

Než se pustíte do samotného pronájmu, je důležité aby, jste se důkladně informovali o všech právních a technických náležitostech. Vaše nemovitost vám totiž může generovat měsíční příjem, ale nebude to bez práce. Také o nemovitosti v nájmu se musíte starat. Jenže co když na to nemáte čas? A co dělat ve chvílích, kdy žádného nájemce nemáte, nebo se bojíte, že nájemník nebude platit? I pro takové situace existuje řešení ve formě správy nemovitostí.

Správa nemovitostí a garantovaný nájem

Pokud chcete nechat nemovitost vydělávat, ale zároveň tomu nechcete věnovat příliš mnoho času, je garantovaný nájem službou právě pro vás. Svou nemovitost pronajmete firmě, která se již sama stará o nalezení hodnověrného nájemníka a sepsání smlouvy. Vy jednáte pouze s firmou, která vám pravidelně platí, bez ohledu na to, zda je nemovitost obsazena nebo se vyskytly jiné problémy s nájemníky.