Jak rekonstruovat starší pražský byt?


Máte v Praze svůj byt, který je ale ve starší panelové stavbě a už vám pomalu přestává vyhovovat? Nejedná se o žádnou výjimečnou situaci. Jsme ve 21. Století a nároky na moderní bydlení se neustále zvyšují. Starší panelové stavby už těmto nárokům nemusí vyhovovat. Materiály neustále stárnou a mnohdy je důkladná rekonstrukce neodvratná. Jak na samotnou rekonstrukci? Přesně tohle téma bude námětem dnešního článku.

Celý byt nebo jen jeho část?

Ze všeho nejdříve si musíte ujasnit, zda bude provedena komplexní rekonstrukce bytu, nebo jen rekonstrukce některých částí. Při důkladné rekonstrukci celého bytu je také nutné myslet na to, že byt se stane na pár dnů neobyvatelným, takže si sehnat náhradní ubytování. Při částečných rekonstrukcích je sice využití bytu omezené, ale zůstává funkční.

abcrelity_fixservis_01

Nejčastěji rekonstruovaná část – bytové jádro

Bezpochyby nejčastěji rekonstruovanou částí starších panelákových bytů jsou bytová jádra, tedy koupelny a WC. Ty rozhodně nesplňují moderní nároky na bydlení, mnohdy jsou nepraktické, nemluvě o neustálém stárnutí rozvodů v jádrech. Rekonstrukce bytového jádra ale rozhodně není jednoduchou činností a na její provedení je vhodné sehnat specializovanou stavební firmu, nejlépe tu s dlouholetými zkušenostmi.

abcrelity_fixservis_02

Mezi pražské specialisty na rekonstrukce bytů se řadí firma FIX Servis s.r.o.

Opravdu odborných firem v této oblasti není příliš. Jednou z nich je například FIX Servis s.r.o. Společnost byla založena v roce 2011, ale řemeslníci ze společnosti mají v tomto oboru více než devatenáctileté zkušenosti, takže vždy dokážou najít nejlepší možné řešení pro každou situaci. Službou firmy je také rekonstrukce na klíč, kdy se postará o veškeré náležitosti a práce spojené s rekonstrukcí. Vy pak přijdete už do zcela nového bytu!