Jak vybrat žaluzie

V dnešní době máme na trhu velký výběr žaluzií, rolet či posuvných panelů. Jejich úloha je jasná, chránit interiér před slunečním svitem a zajištění dostatečného soukromí pro obyvatele bytu či domu. V podstatě se dá říci, že se neobejdeme v žádném interiéru bez pořádné okenní zástěny, ať už se jedná o starší byt či novostavbu. Samozřejmě se dbá také na estetičnost a praktičnost a především jsou potřeba v místech, které jsou situovány na jižní stranu.

Klasické rolety

Mezi klasické ochranné pomůcky patří rolety Plzeň, které ochrání před sluncem i zvědavými pohledy. Na rozdíl o žaluzií, můžeme rolety rolovat, protože jsou složené z jednoho kusu. Menší negativum tu máme, nemůžeme tak snadno regulovat intenzitu svitu, který proniká do místnosti. Rolety se dají pořídit několikero druhů, a to dle materiálů od papíru až po textilie či přírodní materiály. Rolety patří hlavně mezi dekorativní prvky, proto designeři vymýšlejí různé moderní designy včetně elektrického ovládání, které samo reaguje na intenzitu světla. Velmi nápadité a používané jsou také předokenní rolety.

 Žaluzie jsou také možností

Další možností jsou žaluzie. Ty jsou tradičně používané a rychle zdomácněly. Velmi dobře regulují intenzitu světla i tepla v místnostech. Můžeme jej použít jako dekorativní prvek a využít je spolu s vodorovnými i svislými lamelami. Kvalitně odrážejí paprsky a díky tomu udržují v místnostech příjemnou teplotu.

Posuvné stěny

Posuvné japonské zástěny jsou žhavou novinkou, jedná se o další alternativu k žaluziím a roletám. Jsou plně funkční a dekorativní. Dají se snadno nainstalovat na stěnu či na strop, kromě toho mohou sloužit i jako interiérové předěly kdekoliv v místnosti a oddělit tak například pracovnu od ložnice, pokud disponujete malým bytem.