Jaké profese a jací řemeslníci jsou v Praze nejvyhledávanější?

V Praze, stejně tak jako v ostatních částech republiky, je velká poptávka po kvalitních řemeslnících. V Praze jich dokonce působí několik stovek a tak na žádnou práci není problém sehnat odborníka. Jaká jsou nejvyhledávanější řemesla v našem hlavním městě a jaké řemeslníky se vyplatí shánět s předstihem, protože mají hodně práce? Řemesel je několik desítek, ale hlavně 3 jsou nejžádanější. My si je v dnešním článku představíme. Kupodivu se nejedná o zedníky ani o instalatéry.

Nejčastěji jsou poptáváni podlaháři

Jedním ze tří nejvyhledávanějších řemeslníků na území našeho hlavního města jsou podlaháři. Podlahy jsou totiž nejvíce namáhaným vybavením v každém domě i bytě a díky tomu často dochází k jejich výměně. K výměně podlah také dochází při celkových rekonstrukcích bydlení, kdy je interiéru dáván nový design. Moderní podlaháři by měli zvládnout odbornou pokládku všech druhů podlahových krytin. Odborně pokládat by dobří podlaháři měli zvládat dřevěné podlahy, linolea, koberce, lepené dílce, plovoucí podlahy a dlažby.

01 (1)

Za druhé malíři

I malování patří k nejčastěji prováděným činnostem v domech i bytech, a právě proto jsou i malíři často vyhledávanou kategorií řemeslníků. Už jen málokdy se v interiéru využívá jen jedna barva. V moderní architektuře často dochází v jediné místnosti k propojení dvou i více barev, které mohou vytvářet originální i nepravidelné obrazce. K dokonalému výsledku je zapotřebí profesionální výbava a také zkušenosti.

02 (1)

Velká poptávka je také po natěračích

Dalšími vyhledávanými řemeslníky jsou rozhodně natěrači. Nepleťte si tyto řemeslníky s malíři. Obě práce využívají barvy a štětce, ale na jiné druhy vybavení interiéru. Zatímco malíři se specializují výhradně na stěny domácnosti, natěrači se postarají o natření všeho ostatního. Mezi nejvyužívanější práce u natěračů se řadí natírání oken, dveří, ústředního topení a v exteriéru o natírání okapů a všech druhů vnějších konstrukcí.

03