Mokré čištění prodlouží životnost koberce i sedačky

Mokré čištění koberců a mokré čištění sedaček je zajímavou možností, jak výrazně prodloužit jejich životnost a omladit vzhled. Díky mokrému čištění lze navíc bez problémů velmi efektivně čištěný povrch provonět a to bez ohledu na jeho strukturu.

Jak na mokré čištění?

Na způsoby mokrého čištění jsme se zeptali pana Miroslava Zemánka, majitele firmy Čištění koberců Praha, která se specializuje výhradně na mokré čištění. Mokrá cesta nebo-li extrakční způsob čištění koberců a sedaček probíhá za pomoci tepovače (speciální vysavač na mokré čištění), kvalitní chemie (ideálně ověřených značek) a především proškolených pracovníků. Práce s tetovačem je velmi jednoduchá, ale způsobů čištění je mnoho dle typu čištěné látky.

Jak mokré čištění probíhá?

Tepovač obsahuje dvě nádoby – na čistou a špinavou vodu. Před započetím práce je nutné v nádobě na čistou vodu rozmíchat čistou vodu s čisticí chemií. Tato směs je následně za pomoci výkonného čerpadla nastřikována do čištěného povrchu a po kontaktu s vláknem obratem odsávána pryč. To je princip extrakčního mokrého čištění koberců a sedaček – čisticí směs je nutné odsát hned po odrazu od spodní vrstvy čištěné plochy.  Tímto zůstane čištěné povrch pouze mírně navlhlý, nikoliv mokrý.

Je můj koberec k čištění vhodný?

Mokré metoda čištění koberců je doporučována obecně pro klienty, kteří mají koberec s výškou vlasu do 3 cm. Možno je čistit i koberce s vyšším vlasem, ale problémy mohou následně nastat s dosycháním. Ačkoliv koberce není mokrý, ale pouze navlhlý, je nutné koberce s delším vlasem – obvykle běhouny, vyvěsit na balkon nebo na sušák aby profoukly. Možno je čistit koberce z uměliny, vlny, bavlny. Není doporučené čistit koberce z juty, kokosu a konopí, protože by se jejich vlákna mohla poškodit.

Je moje sedačka k čištění vhodná?

Mokré čištění je obecně vhodné pro všechny druhy sedaček, které na sobě nemají nášivku ohledně speciálního nebo suchého čištění. Čistit je možno i sedačky z materiálu aquaclean, sedačky semišové či sedačky z falešné kůže. Mokré čištění naopak není vhodné pro sedačky z koženky, kůže nebo přírodních vláken. Dle informací na webu firmy čištění koberců Praha je však možno čistit sedačky s bavlněnými potahy i potahy vlněnými. Pokud si nejste jisti, bez problémů kontaktuje infolinku firmy čištění koberců Praha na telefonu 601336072.