Zájem o bezpečnostní dveře před dovolenými vzrostl

Praha, 2. 7. 2014

Počet vykradených domácností v období letních dovolených pravidelně roste. Jen v loňském roce zaznamenala Policie ČR 11 117 vloupání do bytů a domů, z toho 2 784 v létě. Stále více domácností se proto snaží svůj majetek před nezvanými návštěvníky chránit. Podle údajů výrobce bezpečnostních dveří, společnosti HT Dveře, byla letos poptávka po zabezpečení vstupu do bytů a domů v období před letními prázdninami o 15 % vyšší, než je celoroční průměr. Tento trend navíc neustále sílí, zájem o bezpečnostní dveře společnosti HT Dveře v období před dovolenými meziročně vzrostl o celých 20 %.

Podle výkonného ředitele společnosti HT Dveře, Jiřího Vyklického, za rostoucí poptávku po bezpečnostních dveřích může především lepší informovanost spotřebitelů: „Evidujeme pozitivní tendenci, kdy se stále více lidí stará o zabezpečení svého majetku a zároveň již má určitý přehled o vlastnostech bezpečnostních dveří a o tom, co by měly splňovat.“ Lidé se v poslední době prý neptají jen po bezpečnosti, ale spolu s ní hledají také tepelnou izolaci a odolnost vůči vnějším hlukům, kterou by jim kvalitní vstupní dveře měly poskytnout. „Zákazníky ale upozorňujeme, že je pro zajištění všech těchto vlastností bezpodmínečně nutné s dveřmi vyměnit také zárubeň,“ dodává Vyklický.

Co by měly bezpečnostní dveře splňovat?

Pří výběru bezpečnostních dveří se zajímejte o to, jestli splňují následující podmínky:

  1. Mají ocelovou konstrukci s natavenou kvalitní dekorativní fólií.
  2. Na bočních a horní straně konstrukce jsou vybaveny bezpečnostními čepy, které dveře chrání před vysazením z pantů.
  3. Pozornost věnujte také bezpečnostnímu zámku a kování. Zámky vždy pořizujte dva – centrální zámek tak nebude tolik zatěžován a pro chvíle, kdy jste právě doma, můžete využít přídavný horní zámek. Ten je vybaven tzv. vrtulkou, umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče.

Jakou vybrat bezpečnostní třídu?

Odborníci doporučují koupit bezpečnostní třídu 3. Nižší třída se vám vyplatí pouze v případě, pokud máte v plánu nemovitost vlastnit jen po přechodnou dobu nebo jste opravdu velmi limitováni financemi. Jestli chcete získat levnější pojištění domácnosti, s nižší třídou se vám to nepodaří. Naopak vyšší (a finančně náročnější) bezpečnostní třídu 4 volte jen pro nemovitosti, ve kterých uchováváte drahé umění, zbraně apod. Pro běžný byt či dům jsou dveře vybavené touto třídou zbytečné.

Je skutečně potřeba měnit i zárubně?

Pokud chcete mít 100% jistotu bezpečnosti a dokonalých protihlukových a tepelně-izolačních vlastností, nestačí pouze nasadit nové dveře do starých zárubní. Bezpečnost tím sice zvýšíte a něco málo ušetříte, dveře ale ve staré zárubni dostatečně netěsní. Nové těžké dveře navíc původní zárubeň příliš zatěžují a může dojít k poškození pantů.

Jak dlouho trvá výměna bezpečnostních dveří?

Výměna starých dveří za nové zabere u panelového bytu okolo 6 hodin. U cihlové budovy je to kvůli náročnějším zednickým pracím o něco více, vše se ale stihne během jediného dne. Nemusíte se tak bát, že by do vašeho bytu přes noc místo dveří zela prázdná díra.

Nejen bezpečnost, ale i design!

Dveře splňující přísné bezpečnostní normy dnes umí nejen ochránit váš majetek,  ale díky nepřebernému množství dekorativních motivů mohou být také ozdobou vaší předsíně. Jejich základ sice tvoří ocelová konstrukce, chránící před odvrtáním a proti vysazení dveří z pantů, na ni se ale za horka natavuje kvalitní fólie ve velmi věrohodném dekoru dřeva. Tato folie je navíc odolná proti oděru a velmi dobře se udržuje. Vybrat si můžete z opravdu nepřeberného množství dekorů tak, aby dveře ladily s vaším nábytkem a celkovým designem předsíně.

Kolik stojí bezpečnostní dveře?

Obecně lze říci, že pro kvalitní certifikované dveře s bezpečnostní třídou 3 je minimální cenová hranice stanovena na 20 tisíci korunách. Pokud se rozhodnete pro dveře s cenou výrazně nižší, může dojít k tomu, že koupíte produkt nekvalitní, padělaný nebo od firmy, kterou v případě reklamace nebo potřebného servisu dříve či později nenajdete. Je potřeba si uvědomit, že v ceně dveří není obsažen pouze kvalitní výrobek s dlouhou životností, ale také servis a služby proškolených pracovníků.

O společnosti HT Dveře

Brněnská společnost HT Dveře se specializuje na dodávky a montáž bezpečnostních dveří, vstupních hliníkových portálů a interiérových dveří do bytů, rodinných domů, komerčních prostor, škol a dalších budov již od roku 1993. Své pobočky má také v Praze, Ostravě, Jihlavě, Olomouci, Zlíně, Pardubicích, Uherském Hradišti, Hodoníně, Vyškově, Trhových Svinech a v Rumburku.

http://www.htdvere.cz/
Jiří Vyklický – Publikuji články o stavebnictví a bydlení se specializací na bezpečnostní problematiku. Dlouhodobě pracuji ve firmě www.htdvere.cz která je zaměřena na prodej bezpečnostních dveří.

 

Kontakt pro média

Vladimír Rokoský, online marketing, vladimir@getfound.cz