Nechybujte v pojištění vlastního bydlení

Domov se snažíme zvelebovat a těšíme se z jeho útulnosti. Jenže stačí několik minut a vše může být zničeno. Nespoléhejte se na to, že se vám katastrofy vyhnou. Je lepší být připraven a vybrat si správný typ pojistky. Zapomenout nesmíte ani na její správné nastavení. Jak na to?

Nemovitost nebo domácnost?

Až 30 % českých domácností není pojištěno. Problém je i u stávajících pojistek, ne všechny jsou nastaveny správně. Každý musí nejdříve správně vybrat typ pojištění. Prvním typem je pojištění nemovitosti, které se vztahuje na škody na budovách, přilehlých stavebních součástech, často také na zahradní rostlinné kultury nebo plot. Druhým typem je pojištění domácnosti, vztahuje se na věci movité a více se o něm dozvíte v tomto článku.

Boduje pojištění 2. generace

Třetí variantou je pojištění majetku, které si majitelé nemovitostí oblíbili nejvíce. Vztahuje se totiž na škody na věcech movitých i nemovitých. Jeho jedinou vadou na kráse až donedávna bylo, že ho nešlo sjednat pro rekreační objekty. Změnu přinesla pojišťovna Ergo, která představila pojištění Bezpečný domov PLUS. Od ostatních na trhu se liší tím, že se dá sjednat i pro rekreační objekty, pro kanceláře i ordinace. Krátce po uvedení na trh oslavil nový koncept úspěch. Byl zařazen mezi top produkty v hodnocení klientů na nezávislých finančních serverech. Více se o pojištění Bezpečný domov dozvíte na oficiálním webu pojišťovny ergo.cz.

Správné nastavení

Cena se u všech druhů pojištění bydlení stanovuje podle velikosti obytné plochy (tj. podle m2) a podle pojistné hodnoty. Tu si určuje majitel, dejte si na to pozor. Nesmíte majetek ocenit příliš vysoko ani příliš nízko. Když si nevíte rady, podívejte se na ceny nemovitostí, které se prodávají v okolí. Hodnotu majetku spočítejte střízlivým odhadem, rozhodně ne jen na základě pořizovací ceny. Vybavení totiž ztrácí časem hodnotu. Abyste měli jistotu pro vás nejvýhodnější nabídky, udělejte si před uzavřením smlouvy porovnání skrze online srovnávače.