Příprava na novou sezónu – sekačky a křovinořezy

Teplé počasí již klepe na dveře a velké množství srážek je ideální pro růst trávy na vašem pozemku. Ideální čas pro výběr sekačky.

Na vysokou trávu

Na vysokou trávu nemusíte mít rotační sekačku, na plochy, které se nemusí pravidelně udržovat, vám stačí bubnová sekačka. Tento typ sekačky dokáže posekat trávu vysokou až 1,5 metru a posečenou trávu položí do řádků, které jsou poté připraveny na okamžitý odvoz. Motorová kosa (křovinořez) kombinuje funkce rotační a bubnové sekačky. Konstrukční řešení křovinořezu dává skvělou práci ve svazích, blízkosti řek či u plotů. U křovinořezů máte možnost výměny strunové hlavy za kotoučovou. Díky této variabilitě dokáže tato sekačka sekat i slabší dřeviny.

Na zahradu

Pokud chcete mít svou trávu na zahradě pravidelně udržovanou, doporučuje se rotační sekačka. Pro bezproblémové sekání jsou doporučovány benzínové sekačky s pojezdem, které nemusíte tlačit a jezdí skoro samy. Nemusíte se namáhat a ušetříte i svůj čas. Dobré je také se podívat před koupí sekačky na velikost kol a objemu sběrného koše.