Plánujete na jaře rekonstruovat dům či byt? Co dělat už nyní?

Chystáte se v letošním roce zvelebit své současné bydlení důkladnou rekonstrukcí interiéru? Jste rozhodnutí začít s pracemi na rekonstrukci hned s odchodem sněhu a mrazů? Začít s rekonstrukcí hned na jaře je rozhodně správné rozhodnutí. Čím dříve s rekonstrukcí začnete, tím dříve si budete moci užívat nový domov.  V létě už může být hotovo. Co je zapotřebí zařídit už nyní?

Vše důkladně naplánovat

Už nyní byste měli mít naplánovaný kompletní postup při rekonstrukci. Detailním naplánováním můžete předejít mnoha problémům a nedostatkům, které se velmi často stávají, když jdete na rekonstrukci bez přípravy. Zejména u důkladných rekonstrukcí interiéru je naplánování všech prací velmi důležité. Rozdělte si práce tak, aby na sebe vzájemně navazovaly, kontaktujte stavebniny pro dodávku materiálů a případně řemeslníky, pokud si nebudete dělat rekonstrukci svépomocí. Tip, jak provádět rekonstrukci podkroví svépomocí, najdete ZDE.

abcreality.net_hamax_cz_01

Důležité jsou především stavebniny

Kontaktování stavebnin je dalším velmi důležitým krokem při plánování rekonstrukce. Stavebnin je na současném trhu velké množství a tak se může zdát, že najít ty správné nebude žádný problém. Mnoho majitelů rodinných domů, kteří již v minulosti rekonstruovali, ale s výběrem správných stavebnin měli problémy. Nemělo by být prioritou najít jen stavebniny levně, ale stavebniny, které budou nabízet kvalitní materiály a také služby. Jejich ceny by ale neměly být předražené.

abcreality.net_hamax_cz_02

Konkrétní příklad takových stavebnin

U stavebnin je důležité, aby ve své nabídce měly kompletní zastoupení stavebních materiálů – zdící materiály, sádrokartonářský program, izolační materiály, barvy a laky, stavební řezivo a také omítkové materiály. Kvalitní stavebniny nabízí svým zákazníkům také potřebné produkty stavební chemie a nářadí. Ty nejkvalitnější stavebniny nabízí k prodeji také stavební pomůcky k prodeji nebo k zapůjčení – míchačka, kolečka, ochranné pomůcky, žebříky, stavební kozy a další. Firmy by měly disponovat vlastní možností dopravy. Mezi takto kvalitní firmy se na našem trhu řadí například stavebniny HAMAX.