Proč si vybrat montované domy?

Často se ptáte, jestli si vybrat montovane domy nebo klasické cihlové. Vše má své výhody a nevýhody. Pojďme se podívat na montované domy, přesněji na dřevostavby. Tyto domy mají svůj počátek v severských zemích, kde se velmi dbá na ekologičnost domů. Hlavní materiál, který si používá právě pro tento typ domů, je dřevo. Vnitřek je často zpevněn sádrokartonem, vnější fasádu lze vytvořit z masívu. Všechno dřevo, které je používáno pro tento typ stavby splňuje nejpřísnější normy na vysokou tepelnou ochranu, nezávadnost, ekologičnost a čistotu.

Jak se dřevodomy staví?

Zcela jednoduše, nosná konstrukce se postaví na základovou desku. Díky pevné základové desce lze snadno využít variabilitu této stavby. Obvodové a vnitřní zdi jdou pak různorodě poskládat a získáte originální dům.  Výsledek závisí především na požadavcích zákazníka. Velkou výhodou jistě je také to, že se konstrukce provádí až na místě a není potřeba žádný jeřáb. Dřevěné části jsou vysušené s vlhkostí 14-17 %. Díky tomu nedochází ke kroucení, lámání či bobtnání dřeva a stěny zůstávání celistvé.

Mezi nosnými dřevěnými prvky je mezera, která se vyplní tepelnou izolací z minerální vlny. Tato stěna je po obou stranách opatřena OSB deskami, z vnitřní částí dokonce parozábranou. Vnější část fasády je provedena nejdříve zateplením polystyreném nebo minerální vlny s vnější tenkovrstvou omítkou.

Drevodom má velké výhody

Tato stavba má plno výhod, eliminuje mokré procesy, takže lze stavět i v zimních měsících a nemusí se čekat na teplejší dny. Také uspoříte velké náklady, až 60% a to při životnosti srovnatelnou se zděnými domy. Vše je rychle postaveno a ekologické, strechy lze vybrat z mnoha variant.