Středomořský styl v koupelně

Teplé barvy, přírodní materiál a mořské suvenýry – s tím vším lze vytvořit středomořskou atmosféru, která nás postaví do každodenní péče v koupelně s prázdninovou náladou.

Obrázková představivost a letní azurové zářivé pobřeží, kvetoucí levandulové pole a sladké voňavé sady oživí vaší koupelnu. Koupelna je prostor, který by měl obklopovat suvenýry jako jsou mušle nebo hrubé materiály jako je kámen, dřevo, proutí či terakoty. Stěny a stropy mají být pokryty dlaždicemi s přírodním vzhledem a nábytek by měl být přírodního původu.

Umělecká barevná díla 
Výraznost zvyšuje intenzivní slunečná různobarevnost středozemního spektra. Nástěnné malby slunné žluté, olivově zelené, pískově hnědé, fialovo modré. Nemalujte však stěny příliš tmavě, místnost pak jeví příliš tmavá. Upravte pak nábytek, koberce, doplňky a koupelnové doplňky. Výsledkem je úžasně harmonická celková atmosféra. Rozmanitost Středomoří se odráží i v barevných vzorech provensálské bavlny a maurských dlaždic v plném rozsahu, severoafrických zemitých tónech a ve vápenné omítce.

stredomorsky-styl-1

Středomořské detaily
Malé kameninové nebo hliněné misky, záclony v sytých barvách, ručně tkané ložní prádlo, ručníky šíří atmosféru Středomoří . Okna mohou být vybaveny dřevěnými okenicemi. Jsou-li žádoucí záclony, pak by to mělo být typické materiály, které se používají, což je velmi podobný orientální „IKAT„. Jedná se o ručně barvené tkaniny, které se vyznačují svými rozmazanými a nerovnými vzory. Pokud pak self-vázané dveřní závěs ze shromážděných naplaveného dříví kusů můžete vyhodit do osvěžující vánek od pláže, nic není tak blízko, jak zkušenosti odpočinkovou dovolenou.

Africké vlivy

Skrze historii, Baleárské ostrovy viděly mnoho dobyvatelů přicházet a odcházet. Zvlášť velký byl vliv Maurů – čtyři staletí vzhledem k jejich historii. Takže tam je ještě mnoho interiérů s arabskými ozdobnými prvky. Zvláště působivé jsou španělské-arabské keramické obklady a mozaiky. Oni zdobí Baleáry nejen nádvoří, ale i interiérové stěny a podlahy a umožňují i naši koupelně zazářit ve středomořském vzhledu. Váš nádherný vzor a barevná rozmanitost pro klidnou mysl. Pro výrobu dřezu nebo montáž nosiče je na Mallorce použit Santanyi kámen. Protože vytváří harmonický spojení mezi interiérem a životním prostředím Mallorky. V této zemi existuje také jiné béžové přírodní kameny.

stredomorsky-styl-2

Koupelny se středomořskou atmosférou
V koupelně jde realizovat v našich fantaziích dovolenou snů. S použitím přírodních materiálů, teplé barvy a atmosférických detaily, které jsou z venkovského domu u Středozemního moře.