Nápady pro obývací pokoj

Obývací pokoj je místem odpočinku a sounáležitosti. Hrajeme si zde, čteme nebo sledujeme televizi. Pohodlný nábytek, vybrané doplňky a příjemné barvy v obývacím pokoji vytváří útulný dobrý pocit. Zde je pár nápadů pro obývací pokoje.

Styl country

Pohodlná křesla, rustikální dřevěný nábytek a přírodní dekorativní doplňky, úžasně útulný život ve venkovském stylu. Krémově bílé stěny nastaví příjemně jasný kontrast k přírodnímu dřevu podlahy. Sedací část lze kombinovat bavlny a len s dřevěným krytem, také přidat barevné polštáře.

Hladký bílý

Pro mnohé je ztělesněním elegance: bílý nábytek vyzařují klid, pořádek a exkluzivitu. V kombinaci s křivkami na Louise XVI nebo Gustavian stylu, vytvořil nadčasový interiér. Šedé nebo pastelové stěny tvoří nevtíravý podklad, která dají vyniknout detailům v černé nebo vybraných silnějších barvách.

hladky-bily

Průmyslový styl

S ekonomickým vybavením, volným půdorysem bez dělicích stěn, velké otevřené prostory, které vytváří neformální atmosféru. Designový nábytek je stejně vítaný jako starožitné kusy s minulostí. Podlahové délky oken a zpětná zrcátka jsou nezbytné, tento viditelný stropní reflektory prostor pro zlepšení.

prumyslovy-styl

Asijský styl

Nábytek z bambusu nebo tmavého dřeva, soch Buddhy, lucerny a obrázky postav vytvoří asijský vkus v obývacím pokoji. Nicméně více než dekorace určí barevné schéma a rozložení nábytku z hlediska Feng Shui. Tady, každý pokoj je rozdělen do různých zón a každá zóna se nastaví samostatně. To vytváří postupně prostorový efekt, který se vnímá spíše pocitově než zrakem.

retro-styl

Středomořský styl

Každý, kdo někdy byl na středomořské dovolené, zná kouzlo krajiny a snadnost jižního života.
Terakotové dlaždice nebo rustikální parkety připomínající staré zemědělské usedlosti v přírodě. Stěny místností jsou vymalovány v zemitých tónech. Dimenzování, autentický nábytek z tmavého nebo neošetřeného dřeva tvoří zařízení celého bytu. Krémově zbarvené nebo vzorované tkaniny spolu s
doplňky: svícny a lampy vyrobené ze železa, malované hliněné džbány a pletené truhly jsou praktické i dekorativní. V kuchyni vyzařují čerstvé bylinky jako rozmarýn a tymián ze středomořské zahrady, kde ucítíte scenérie středozemního moře.

stredomorsky-styl-3

Gipsy styl

Dobrodružné a oddělené od všech zákonů – v našich představách je život divoké romantické dobrodružství, označované jako neklidné kočování a věčná touha po svobodě. V obývacím stylu napodobuje tuto myšlenku s fantastické kombinace stylů od baroka, orientálních a moderních prvků. Barevné tkaniny, tkané koberce, bílý nábytek a doplňky s cílem vytvořit vysoce zdařilou kombinaci starého a nového.