V jakém stavu je po zimě fasáda vašeho domu?

I když se letošní zima řadila k mírnějším a mrazivých dnů bylo mnohem méně než v předchozích letech, i tak mohla napáchat škody. I na silnicích je vidět, že mrazem praskají a střídání teplejších a mrazivých dnů v kombinaci se sněhem a deštěm nedělá dobře žádným stavebním materiálům, které jsou působení vnějších vlivů neustále vystavené. Na jaře je zapotřebí zkontrolovat, jaké škody na majetku zima způsobila. Začněte fasádou. Jaké škody zima fasádě způsobila?

Hledejte praskliny, špínu a plísně

Co na fasádě vlastně hledat? Nestačí jen zevrubný pohled od silnice, jak fasáda vypadá, ale mnohem detailnější prozkoumání. U fasády musíte chodit blízko, dívat se na její strukturu, zda se na ní neobjevily praskliny, jestli je čistá a neobjevují se první náznaky plísně. Na fasádu je zapotřebí také sáhnout, abyste zjistili, jestli se nedrolí a neodpadává. Co dělat v případě, že na fasádě odhalíte nedostatky a poškození? Veškeré práce musí začít důkladným čištění fasád.

abcreality.net_cisteni-fasad-ars_cz_01

Proč čištění, i když se zdá fasáda čistá?

Ať už budete poškození na fasádách odstraňovat, opravovat nebo jen aplikovat ochranné nátěry fasády, všechny práce se musí provádět na čistém podkladu. Zdá se vám fasáda čistá? Porovnejte její barvu třeba na fotografii pořízení před několika lety a nyní. Na fasádách se neustále usazuje prach, smog, pyly a jiné organické nečistoty, které na nich vytváří novou vrstvu. Výsledkem je rozdílný odstín barvy fasád. A jak na samotné čištění?

abcreality.net_cisteni-fasad-ars_cz_02

Kartáč ani vysokotlaký čistič nepomůže

Bohužel čištění fasád od nečistot je složitým procesem, pokud chcete dosáhnout dokonalého výsledku. Bez profesionální techniky nedokonalé vyčištění povrchu téměř nemožné. Nepomáhají kartáče ani domácí vysokotlaké vodní čističe. K čištění povrchů fasád je vyvinuta technologie tryskání-pískování. Jak tato metoda funguje a jaké jsou výsledky? Podívejte se ZDE. Se specialisty, kteří provedou čištění fasád, se domluvte, jak postupovat dále. Jestli jsou prasklinky jen drobné, situaci vyřeší nátěr proti plísni a hydrofobní nátěr proti pronikání vlhkosti. V případě rozsáhlejšího poškození je zapotřebí fasádu opravit. Opravy fasády jsou vždy individuální podle materiálu a stupně poškození.