Kouzelné barvy dokáží ovlivnit naši náladu

Barvy v pokojích dokáží velmi ovlivňovat vaší mysl. Každý má svoje oblíbené barvy, jiné nemůže ani vidět. Vždy se jedná o individuální přístup, kdy musíme opravdu pečlivě a citlivě vybírat jednotlivé barvy pro malbu pokoje. 

Jelikož stěny zabírají nemalou část obývání, měli bychom opravdu s rozvahou i na ostatní členy domácnosti vybírat spektrum barev. Pokud nás bílé stěny začaly již  nudit, vyberte barvičky do pokoje s ohledem na životní vkus a potřeby. Barvy dokáží velmi výrazně ovlivňovat psychiku a pohodu domácnosti. Malování nepatří zrovna mezi nízko nákladové záležitosti, proto si vše s předstihem rozmyslete.

Barvy dokážou opticky zvětšovat i zmenšovat prostor, snižují strop či zužují stěny. Různé spektrum barev dokáže člověka a jeho psychiku uklidnit, jiné vás mohou znervóznět. Jiné barvy mohou být teplé, ostatní zase studené.

Pro dobrou náladu využívejte teplé barvy

  • Světlé odstíny rozšiřují prostor a opticky jej i odlehčují
  • Naopak tmavé barvy zužují, ale jasně vymezují účel pokoje, ať už pro spaní nebo pracovnu.

Studené barvy ochlazují

  • Působí příliš čistě a svěže a velmi pasivně na náladu člověka. Využití najdou především v pracovnách a ložnicích.
  • Světlé odstíny rozšiřují prostor
  • Tmavší odstíny se využívají jen ve velkých prostorách, které jsou prosluněné

Neměli byste dávat na nové trendy v barevných odstínech, které vidíte v časopisech a TV, ale především na své pocity, protože jen Vy budete sdílet tyto pokoje a pro Vás je důležité, abyste se cítili dobře a uvolněně.