Vybíráte předokenní rolety či žaluzie? Poradíme vám, co si zvolit.

Kvalitní venkovní stínicí technika nám nabízí mnoho výhod. Mezi ty největší určitě patří celoročně příjemné klima, možnost regulovat světlo v interiéru podle momentální potřeby, úspora energie i finančních prostředků, pěkný design, ale třeba i ochrana soukromí i majetku. Žaluzie a rolety, to je pohodlí pro celou rodinu. Všechny tyto výhody lze významně posílit i motorickým pohonem. Velmi oblíbené jsou hliníkové rolety a jejich kombinace se žaluziemi. Propojením jejich schopností vám zajistí ten nejvyšší komfort pro vaše bydlení.

Předokenní rolety a jejich výhody

Předokenní rolety mohou fungovat nejen jako stínící technika, ale i účinná tepelná izolace. Při tom představuje velkého pomocníka motorické ovládání a povětrnostní čidlo. Jakmile začne v létě svítit prudké slunce, předokenní rolety se automaticky stáhnou a ochrání interiér před horkem a slunečními paprsky vysoké intenzity. V zimě vám mohou naopak za slunečného počasí automaticky vytažené rolety pomoci váš interiér příjemně prohřát. Předokenní rolety slouží i jako hluková izolace zejména pro ty, co bydlí u rušné ulice či v centru města. Stažení rolet také navodí naprostou tmu a nepronikne k vám světlo zvenčí. To ocení rodiče malých dětí, všichni co pracují na směny, nebo si prostě rádi odpoledne zdřímnou. Motorizované předokenní rolety jsou velmi vhodné v přízemí, kde vám zajistí důležitý pocit bezpečí.

Venkovní žaluzie a jejich přednosti

Žaluzie na rozdíl od rolet výborně regulují intenzitu světla v interiéru pomocí naklápěním lamel. Jde o vhodnou stínící techniku pro kancelář, pracovnu a další místnosti. Venkovní žaluzie při správném nasměrování lamel nastaví poměr světla a stínu tak, aby se vám mnohem lépe pracovalo. Ovládání venkovních žaluzií opět usnadňuje motorizace, kdy můžete žaluzie v celém objektu ovládat pomocí jednoho tlačítka. Lze tak i pro venkovní žaluzie využít funkce sluneční a větrné automatiky, která váš interiér ochrání před nepříznivým počasím. Tepelně izolační funkce také ovlivňuje tvar a barva lamel. Vhodná je i kombinace předokenní rolety a žaluzie, kdy všechny jejich vlastnosti zkombinujete pro svůj větší komfort.

Uspořte se stínící technikou

Motoricky řízené rolety, žaluzie, ale i markýzy doplněné o čidla reagují na povětrnostní i světelné podmínky a snižují náklady na vytápění i na chlazení budovy pomocí klimatizace. Po setmění se rolety, žaluzie i markýzy díky spínacím hodinám vždy stáhnou automaticky, a vytvoří tak před okny dodatečnou tepelnou izolaci. V zimě, když svítí slunce, zase naopak vyhřejí pomocí slunečních paprsků interiér domu či bytu. Díky ochraně před velkou sluneční intenzitou, kdy se rolety, žaluzie i markýzy automaticky stáhnou, získáte ve vašem interiéru příjemné klima. Motorizované venkovní rolety, markýzy i žaluzie lze ovládat pomocí nástěnného nebo dálkového ovladače.