Antigraffiti nátěr: Ochrání i váš majetek!

Máte dům v oblasti, kterou vzali útokem sprejeři? Pokud se graffiti a tagy objevily na fasádách vašich sousedů, je jen otázkou času, kdy se samozvaní umělci vyřádí také na vašem majetku. Čištění zdiva od barvy je časově i finančně náročné – pokud však zajistíte prevenci v podobě antigraffiti nátěru, případné odstranění graffiti bude rychlé a bez komplikací.

Speciální nátěr s hydrofobním efektem

Antigraffiti nátěr představuje nejúčinnější ochranu povrchů před graffiti a dalšími nečistotami. Má hydrofobní efekt, minimální nasákavost a téměř se nešpiní. Aplikuje se na fasádu v době, kdy je nová, rekonstruovaná nebo právě vyčištěná od graffiti, a to do výšky až tří metrů. Kvalitní nátěry nemění původní barvu fasády a zachovávají její vlastnosti.

Aplikace antigraffiti nátěru je možná na přírodní i umělé povrchy. Pokud na něm ulpí drobné nečistoty, snadno je smyjete vodou. V případě barvy ze spreje nebo stopy po lihovém fixu musíte použít speciální odstraňovače, který vám dodá firma zabývající se realizací nátěru. Bližší informace najdete například na graffiti.cz.

Když se na nechráněné fasádě objeví graffiti

Řešíte-li problém s graffiti na povrchu, který není chráněn antigraffiti nátěrem, raději se obraťte na odborníky. Bez předchozích zkušeností a patřičného vybavení vrátíte fasádě původní vzhled jen těžko.

Odstranění graffiti je poměrně komplikovaný proces. Vyžaduje perfektní znalost materiálů, postupů a technik. Vždy záleží na specifických vlastnostech omítky a množství dalších faktorů. Profesionální firma musí povrch analyzovat, vybrat vhodné odstraňovače (mimo jiné záleží i na správném PH), plochu omýt a neutralizovat.

Kolik vás to bude stát?

Ceny antigraffiti nátěrů a odstranění graffiti firmy stanovují individuálně. Roli hrají členitost povrchu, materiál, rozloha i výška aplikace. V každém případě se spolehněte na to, že vás práce odborníků vyjde levněji než pokusy o samočištění s nejistým výsledkem.