Výhoda masivního nábytku

Krása přírodního materiálu se v posledních letech opět vrací do trendů a to nejen v nábytkovém průmyslu. Dřevo je stále jeden z nejvíce používaných materiálů pro nábytkářské designery. Mnoho z nich zkouší nové materiály, ať se již jedná o plech, kov či umělou hmotu, vždy se rádi vracejí k osvědčenému materiálu – dřevu. Především masivní dřevo má mnoho výhod oproti ostatním variantám.

Největším kladem je jistě zdravotní stránka, protože vám nehrozí žádné formaldehydy či jiné zdraví škodlivé látky. Jedná se o robustní a snadno renovovatelný materiál. Se správným designem dokážete vytvořit úžasné variace kamkoliv v domě či bytě. Masivní nábytek do jídelny je opravdu krásná ozdoba, rozmanitostí odstínů či povrchových úprav.

V dnešní době jsou čím dál více populární i vitríny na alkohol vyráběny z masivu, právě kvůli jejich výdrži a stabilitě.

Co se týče údržby, tak se vůbec nemusíte bát. Nábytek stačí pravidelně otírat a používat přírodní vosky. V případě poškození lze místo snadno přebrousit a znovu použít vosk. Nábytek je poté jako nový. I když je nábytek z masivu dražší, z dlouhodobého horizontu se daleko více vyplatí. Pokud si pořídíte skříně z masivu, tak vám vydrží daleko delší dobu, než byste museli kupovat nový a nový nábytek z jiných materiálů, které mají daleko menší životnost.