4 tipy na co si dát pozor při výběru úklidové firmy!

Úklidová firma je pojem, který moc dobře znají především majitelé firem, kterým správný chod jejich společnosti související s čistým prostředím, není lhostejný. Již dávno odzvonilo dobám, kdy služby úklidové firmy byly něco neobvyklého, ba naopak stále více lidí zjišťuje, že je to velmi pohodlné řešení. Postarat se o úklid kanceláří, administrativních budov či jiných prostor externí úklidovou firmou je stále oblíbenější a vyhledávanější možnost. Vybrat si ale spolehlivou firmu, která splní veškeré vaše požadavky, už není tak jednoduché. Čím byste si při svém rozhodování měli řídit a jaká jsou kritéria pro správný výběr?

  1. Dejte na reference

První a zároveň nejdůležitější kritérium se týká referencí, které jsou vizitkou každé společnosti. Hledáte-li někoho důvěryhodného na pravidelný úklid, rozhodně nebude na škodu zjistit si, pro koho již firma pracovala. Ve většině případů tyto informace naleznete na webových stránkách, kde jsou volně dostupné. Chybu neuděláte ani tehdy, kdy se na firmu trochu pozeptáte a získáte doporučení.

  1. Kdo pro firmu pracuje

Ačkoli si to možná neuvědomujete, nejdůležitější součástí úklidové firmy jsou právě její zaměstnanci, kteří jsou ale velmi často opomíjeni. A to je chyba. Je to právě onen personál, který se bude starat o úklid vašich prostor, proto chtějte znát jejich proškolení.

abcrelity_druhy

  1. Nehledejte příliš daleko

Při svém výběru se snažte vybírat společnosti v co možná nejbližším okolí vaší firmy. Samozřejmě, pokud dobře zaplatíte, bude úklidová firma více než ochotná přijet za vámi i přes půlku republiky, mnohem lepší je ale zaměřit pozornost na firmy v okolí. Nejpestřejší výběr je pochopitelné v hlavním městě. Potřebujete-li úklid, nebojte se oslovit vhodné kandidáty, mezi kterými si jistě vyberete.

  1. Co vám úklidová firma může nabídnout?

Co všechno od úklidové firmy požadujete? Jaké práce by vám měla poskytnout? Až budete mít v tomto ohledu jasno, přizpůsobte tomu váš výběr. Když už platíte za služby úklidové firmy, měli byste si vybrat takovou, která vám může nabídnout vše, co potřebujete.

TIP: úklid prostor, čištění koberců, voskování podlah – to jsou nejčastější požadavky, které vám může nabídnout například úklidová firma Plecitý.

abcrelity_uklid-plecity_02

Samozřejmě, že je třeba nabídky úklidových firem srovnat z hlediska kvality a také ceny.