Jak prodat byt bez realitní kanceláře?

Prodej bytu na vlastní pěst rozhodně není lehké, ovšem ani nikterak složité. Je to současně rozhodně lepší varianta, než svěřit prodej realitní kanceláři, protože v tomto případě budete muset zaplatit poměrně tučnou provizi právě RK. Uvažujete nad prodejem bytu a nevíte, jak začít a co vše je třeba udělat? Odpovědi na vše najdete právě v tomto článku!

Na začátku: nejdůležitější je cena a reálný stav

Prvním důležitým krokem, jak na prodej nemovistosti, je znát reálnou cenu, za kterou můžete prodávat. Pro odhad si můžete najmout profesionála, nebo si cenu zjistit vlastními silami. V tomto případě si nejdříve udělejte průzkum cen realit v místě, kde prodáváte. Dále je třeba posoudit reálný stav bytu – vezměte v potaz druh vytápění, kvalitu oken a dalšího celkového vybavení. Vše se snažte posoudit realisticky, nikdy nic nenadsazujte a neskrývejte. Takovým jednáním škodíte jen sami sobě.

abcrelity_realitniprostor_01

Jak dát o prodeji vědět?

Jestliže provádíte prodej nemovitosti bez realitky, musíte se postarat i o to, aby se kupci o vaší nabídce dozvěděli. Je třeba dobře napsat inzerát – snažte se být maximálně výstižní. Do inzerátu patří hlavní výhody, ale i možné nevýhody, na to nezapomínejte. Působí to více důvěryhodně. Nezapomeňte na fotografie a také popis místa, kde se dům či byt nachází. Inzerovat byste měli na internetových portálech celorepublikových i na lokálních. Inzerát je dobré dát také do tisku či na vývěsky.

abcrelity_realitniprostor_02

Připravte se na návštěvy

Pokud se vám ozvali zájemci, musíte se na ně připravit. Interiér ukliďte a zbavte ho vašich osobních věcí, ty mohou působit negativně. Jestliže má být prodej domu bez RK úspěšný, musíte si také připravit všechny potřebné dokumenty. Buďte opatrní a nechte si smlouvu o prodeji sepsat od odborníka. Když se budete řídit těmito jednoduchými pravidly, prodáte vaši nemovitost rychle a, aniž by na vás někdo druhý vydělával.