Pojištění nemovitosti nebo majetkové? Měli byste mít obojí!

Stát se to může kdykoliv i vám – přijde nečekaná bouřka a příval vody vám vyplaví sklep a třeba i přízemí, v síti bude přepětí a zničí vám to počítače a jiná elektronická zařízení, udeří tuhé mrazy a následkem praskne potrubí, zapomenete vypnout vodu a vytopíte sousedy, anebo ještě jinak – vaši domácnost si vyhlídnou zloději a odnesou si vše, co se jim bude líbit. Ve výčtu podobných a ještě nepříjemnějších situací bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Uvědomit si musíte jediné: pokud budete mít řádné pojištění, nemusíte se následků bát, protože ve všech případech dostanete finanční kompenzaci…

Nechybujte, udělejte si ve všem jasno

Mnoho lidí stále žije v přesvědčení, že pojištění domu či bytu je zbytečná věc. Na to je možné říci snad jen jediné: škodíte si tím! Pojištění domu je tu z toho důvodu, aby krylo škody, které mohou nastat. Pokud ho nemáte, „těšit“ se můžete na jediné – v případě škody si nové věci musíte pořídit za své, což může znamenat i to, že si budete muset vzít půjčku. Jestliže ale máte majetkové pojištění, dostanete od pojišťovny náhradu škody!

01

Pojištění majetku a nemovitosti jako základ

Nejsou-li vám vaše osobní věci lhostejné, určitě byste měli mít vhodné pojištění majetku. Vztahuje se totiž na nemovitost a zahrnuje i některé movité věci, a to dokonce včetně cenností a peněz, které máte doma uloženy. Přemýšlet byste také měli o řádném pojištění nemovitosti. Pojistit je možné byt, dům i rekreační objekt. Do pojistky jsou zahrnuty i další věci jako oplocení, bazén, osvětlení, stavební materiál apod. V obou případech vám pojišťovna v případě poškození či zničení věcí vyplatí smluvenou finanční kompenzaci, což je příjemné u malých a zejména potom u velkých škod.

02

Nejlevněji na internetu

Pokud taková pojištění nemáte, měli byste co nejdříve začít jednat. V současné době je možné i sjednání pojištění domácnosti online, takže nemusíte vůbec nikam chodit a pojistku vyřídíte za pár minut. Sjednání online má tu výhodu, že při této formě nabízí pojišťovny i zajímavé slevy a různé bonusy.