5 základních problémů s myčkou

Není nic nepříjemnějšího, než zjisti, že nádobí je po umytí myčkou stále špinavé. Často problém spočívá v malé údržbě, takže jakmile bude provedena údržba, bude problém špinavého nádobí vyřešen.  

1. Nádobí není stále čisté
Nejjednodušší příčinou je nesprávné zatížení. Pokud nádobí překrývají příbory či vyčnívá přes odkapávač a zastaví tak otáčení ostřikovacího ramene, voda a čisticí prostředek nemůže konat svou práci. Nebo jímka filtru může být zablokována, přičemž špinavá voda cirkuluje v průběhu cyklu máchání.

2. Bílé pruhy na nádobí
Tyto bílé pruhy jsou minerální usazeniny z tvrdé vody. Podívejte se do manuálu nebo u výrobce o doporučených postupů pro změkčení vody v přístroji.

mycka

3. Sklo je ponecháno s kruhovými značkami 
To znamená, že používáte nedostatečný leštící prostředek v průběhu mytí. Zkontrolujte hladinu leštidla a nastavení, které určuje, jak moc se stroj používá na mytí a doplňte jej.

4. Sklo je lepkavé 
Používá se příliš mnoho leštidla při mytí a zůstává na skle. Zkontrolujte hladinu leštidla a nastavení, které určuje, jak moc se stroj používá na mytí a patřičně jej upravte.

mycka1

5. Prášek není správně rozpuštěn
Prášek může být nerozpuštěný, přičemž se usazují usazeniny na nádobí a v myčce. Neukládejte prášek tam, kde může absorbovat vodu, stejně jako pod dřezem, a ujistěte se, že poklop ve stroji pro prášek je suchý před použitím. Rovněž prohlédněte filtr a ostřikovací rameno, zda jsou čisté.