Cena nemovitostí se nemění, ale kvalita ano

Jak již bylo zmíněno v minulém článku, tak nynější cena za metr čtvereční bytu v Praze je okolo 51 tisíc. V té však není započítána cena za luxusních šedesát pět bytů v Libni, jejíž cena přesahuje 100 tisíc korun za metr čtvereční. Pak se dostaneme průměrně na skoro 60 tisíc korun za metr čtvereční za prodej bytů v Praze. Neustálé snižování cen má však za následek sníženou kvalitu práce a použitých materiálů.

Díky stavu na trhu stavebnictví dělají firmy za 40 až 60 % normální ceny, mají pak velké problémy se vejít do rozpočtů a ta hledají cesty, kde ušetřit. Do staveb se montují věci, které tam nemají co dělat atd. Obrovský tlak na cenu ošizuje kvalitu odvedené práce. Mnoho firem využívá materiály, které jsou dováženy ze zahraničí, ale nejsou certifikované pro dané stavby. Životnost takovýchto staveb pak klesá na polovinu. Praskající stěny, pokroucené konstrukce i nižší komfort. Vedle toho nekvalitní okna, podlahy či akustická odolnost stěn. To jsou jen nepatrné střípky z negativních vlastností.

Proto je důležité při koupi si pozvat nějakého odborníka, např. pro nové byty v Hostivaři, který vady pozná vždy na první pohled. Díky tomu si ušetříte nemalé starosti s bytem, za který zaplatíte velkou částku a nebudete se muset trápit s vlhkostí či konstrukčními vadami. Byty Praha 5 jsou jedny z těch povedených a rozhodně neprohloupíte, pokud se zajdete podívat na prohlídku, ať už sami nebo s odborníkem.

 

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/levne-byty-v-praze-0nd-/reality_bdp.aspx?c=A130510_1926808_reality_bdp_web