Ceny bytů v Praze jsou konstantní

Za posledních 12 měsíců se v Praze cena bytů příliš nezměnila, spíše zůstala konstantní na ceně 51 tisíc za metr čtvereční. Poptávka po bytech pomalu roste a tak mnoho realitních kanceláří hovoří o oživování trhu s nemovitostmi.

Developeři jsou při tvorbách nového ceníku velmi opatrní. Nové byty v Praze, které zařadili do prodeje, zdražili opravdu jen kosmeticky, i když od ledna vzrostla sazba DPH. K tomu si přičtěme od ledna stoupající poptávku po novém bydlení.

Novostavby rostou rychle

Během prvního čtvrtletí bylo prodáno přes 1278 nových bytů, především novostavby v Praze 9 byly velmi žádané. V meziročním srovnání to je nárůst o 25 procent. Některým menším developerským společnostem se zvedla poptávka až o 80%. V nabídce je celkem v Praze 6 486 nových bytů, což je oproti loňskému srovnání o 20 procent méně. Pokud bude současný trend pokračovat, tzn., že se prodá 4 500 bytů za rok, vystačí zásoba bytů maximálně na jeden až dva roky. Všechny tyto informace jasně ukazují na ozdravování sektoru prodeje nemovitostí, neboť se nabídka a poptávka přibližují.

Prvky stabilizace trhu, pokles cen nemovitostí jsou hlavním znakem, že získat atraktivní bydlení v Praze není zas takový oříšek, jak by se dříve zdálo.

 

Zdroj:

http://byznys.ihned.cz/c1-59757080-prumerne-ceny-novych-bytu-v-praze-se-za-rok-prakticky-nezmenily