Chcete úspěšně pronajímat přes Airbnb? Postarejte se, aby host cítil jako doma!

Krátkodobý pronájem bytu přes Airbnb má svá specifika. Zájemci o tuto formu přivýdělku by měli počítat s tím, že oproti klasickému dlouhodobému pronájmu jde časově náročnější činnost. Zároveň hraje podstatnou roli spokojenost hostů – musíte jim dát dobrý důvod, proč by vám měli udělit plné hodnocení a skvělou referenci. Proto byste měli apartmán vybavit tak, aby se v něm cítili jako doma.

Jak vybavit byt, aby o něj byl na Airbnb zájem?

Hledáte univerzální seznam vybavení, které by u vás doma nemělo chybět? Zamyslete se nad vlastními potřebami – pravděpodobně se příliš neliší od potřeb hostů, které v budoucnu ubytujete.

Ženy jistě ocení fén, žehličku a žehlicí prkno. A nikomu určitě nebude vadit přítomnost pračky. Příjemným „bonusem“ může být sušička, pořizovat si ji jen kvůli pronájmu není třeba.

Nejlepšími přáteli v kuchyni jsou rychlovarná konvice a kávovar (ideální kapslový, protože se snadno obsluhuje a nemusí se čistit po každé kávě). Ranní kávu možná považujte za detail, ale potrpí si na ni většina lidí. Absence kávovaru by vám mohla zbytečně snížit hodnocení. A nezapomeňte na toaster.

Vyjděte vstříc hostům s dětmi

Přes Airbnb hledají krátkodobý pronájem i rodiny s dětmi. Byla by velká škoda jim nevytvořit alespoň menší hrací koutek – hosté to náležitě ocení, stejně jako drobnosti v podobě šetrné dětské kosmetiky, dětské postýlky (ty přenosné moc nestojí) a kočárku (pěkný kousek sežnete i přes bazar).

Poraďte se s profesionály

Jak ještě bydlení zlepšit, aby se vaše příjmy z Airbnb výrazně zvýšili? Zřejmě nejjednodušším řešením je spolupráce s odborníky z Let Me Inn, pro které je správa krátkodobého pronájmu každodenní náplní práce. Postarají se o váš profil na Airbnb a zajistí perfektní stav bytu. V případě potřeby se ujmou komunikace s hosty a na základě dlouhodobých zkušeností nastaví cenu pronájmu tak, abyste vydělali více.

Podrobnosti a aktuální ceny za správu Airbnb najdete na letmeinn.cz.