Dětský nábytek musí být funkční a hravý, aby děti zaujal

dětský nábytek

Chcete, aby se vaše děti cítily ve svém pokojíčku příjemně a rády v něm trávili čas? Zařiďte ho tak, aby byl kromě zajímavého vzhledu také funkční a praktický. Důraz byste ale měli klást také na bezpečnost, protože i doma se vaši potomci mohou zranit. A to nejčastěji na místech, kde byste to vůbec nečekali.

Náročná kritéria výběru

Jestliže jste někdy vybírali dětský nábytek, zřejmě tušíte, jak je těžké trefit se do dětského vkusu a zároveň vybrat nadčasové kousky, které budou pro vaše dítě bezpečné a porostou společně s ním. Na dětský nábytek jsou kladeny náročné požadavky, které splní jen ty nejvíce promyšlené kousky. Najděte je a vybavte jimi pokoj svému dítěti. Jak je poznáte? Podle několika společných prvků. Nábytek do dětského pokoje by měl mít oblé úchyty nebo ještě raději místo nich otvory, za které bude možné skříňku pohodlně otevřít. Samozřejmostí by mělo být zpomalené zavírání dvířek, které předejde zranění zvídavých dětských prstíků. Dětský nábytek musí být také stabilní, ideálně s možností přichycení ke zdi.

Čemu se v dětském pokoji vyhnout?

Především policím a vitrínám ze skla. I starší dítě by se o ně při troše neopatrnosti mohlo poranit, o malém batoleti ani nemluvě. Nebezpečné pro dítě jakéhokoliv věku mohou být také ostré rohy a hrany. Pokud jimi nábytek již disponuje, polepte je alespoň plastovými chrániči. Zejména u malých dětí dejte také pozor na drobné součástky, které by mohly vdechnout nebo spolknout. A zásadně se vyhněte vysokým nestabilním skříním, které mohou pádem ohrozit i školáka.

Takže jak na to?

Především vesele a hravě. Velikost nábytku přizpůsobte výšce dítěte a snažte se zajistit, aby všude dosáhlo. Stejně tak do jeho dosahu umísťujte i ostatní vybavovací předměty včetně dekoračních obrázků. Pro malé miminko volte pokoj spíše v jasných a veselých barvách, předškolák a školák by naopak měl mít v pokoji barvy spíše tlumené a pastelové, aby jej neodváděly od soustředění. Nezapomeňte na kvalitní dětskou postel, která vašemu malému hrdinovi poskytne dostatek pohodlí pro všechna jeho noční dobrodružství.