Jak vyčistit fasádu rodinného domu?

Možná se také ptáte, kam zmizela krása fasády vašeho rodinného domu, její sytá barva a elegance. Odpověď je jednoduchá. Stále tam je. Jen byla vlivem času zašpiněna. Na fasádu rodinných domů neustále působí okolní vlivy, prach, špína, výfuky z aut, kyselé deště a mnoho dalších faktorů. Prach a špína se neustále usazují na povrchu fasády a vytváří další vrstvu. Barvy neblednou a krása se neztrácí, jen je postupně zakrývána. Stačí ji dobře vyčistit, a bude zase jako nová. Ale jak na to?

 

Vlastní pomocí jen těžko

Pokud byste se do čištění fasád pustili na vlastní pěst, budete mít jen malou naději na úspěch. Tedy malou naději na opravdu dokonalý výsledek. Je třeba zajistit lešení a hlavně speciální přístroje. Kartáči a košťaty prostě dokonale vyčistit fasáda nelze. Existují ale speciálně vyvinuté technologie pro čištění fasád a jiných stavebních povrchů. Jedná se o tryskání povrchů neboli pískování. Tedy o tlakové čištění povrchů abrazivem.

čistění fasády
čistění fasády

Není to moc prašné?

Možná jste již o problematice tryskání povrchů slyšeli. Jestli ano, tak jste se možná dozvěděli, že se jedná o velmi prašný proces. To jste slyšeli o suchém pískování, které opravdu dokáže vytvořit při využívání doslova mlžný opar z abraziva až na několik metrů. Další metody jsou pak založeny na funkci vysokotlakého vodního paprsku s přisáváním písku nebo tryskání pod vodní clonou, kdy se do abraziva přidává voda až v koncové trysce. I tyto systémy ale už byly překonané. Existuje totiž systém, který unáší směs písku a vody proudem stlačeného vzduchu přímo k ploše. Tento systém je velmi účinný a naprosto nezávislý na zdrojích energie. Jedná se o TORBO. Detailní informace o metodě TORBO se můžete dozvědět v tomto článku.

Nejen na fasády, ale i na další povrchy

Mezi další přednosti systému TORBO patří i fakt, že nemusí být využit jen na fasády, ale i na další druhy povrchů, kterým velmi účinně dodá nový vzhled. Tryskán může být i přírodní kámen, kovy a vyloučena není ani aplikace na dřevo. Na práci se systémem TORBO je specializovaná společnost ARS Axiom Real s.r.o. Ta provádí tryskání Praha i na celém území ČR. Kromě toho dokáže také odstranit z povrchů graffiti a provádí další čistící práce.