Je pro vás cena střešní krytiny zásadní? Uvažujte o plechové střeše

Černá plechová střecha, která je za příznivou cenu

Plánujete-li stavbu či rekonstrukci domu, pravděpodobně uvažujete i o typu střešní krytiny. Bude lepší pálená taška, nebo třeba asfaltový šindel? Pokud chcete kvalitní střechu s dlouhou životností, jejíž pořízení vás ale nezruinuje, uvažujte o plechové střešní krytině. A především právě v případě, že je pro vás rozhodující cena střechy.

Střecha z plechu se hodí na tradiční i moderní stavby – dodává se totiž v mnoha různých podobách. Zvládne svým tvarem, barvou a texturou napodobit pálené tašky i dřevěné došky. Navíc s výhodami plechové střechy, mezi něž patří odolnost a dlouhá životnost.

Na střechu volte lehký, ale odolný plech

Obzvlášť pokud provádíte rekonstrukci staršího domu, bude plech vhodným řešením díky své nízké hmotnosti. Nezatěžuje tak konstrukci domu a často je možné použít i již existující střešní krovy.

Kromě vzhledu by při výběru střešní krytiny měly zásadní roli hrát i její vlastnosti. Pálená taška je odolná, její kvalita ale kolísá. Asfaltová krytina zase časem ztrácí barvu a řada krytin vyžaduje pravidelnou údržbu.

Cena plechové střechy je příznivá

Oproti tomu plechová střecha je zcela bezúdržbová. Krytina se skládá z několika vrstev, které zamezí jejímu opotřebení, změně barvy nebo poškození. Vyberete-li kvalitní variantu od ověřeného výrobce, můžete se spolehnout na dlouhou životnost.

V porovnání s jinými krytinami je cena plechové střechy příznivější. Dá se koupit mnohem levněji než například pálená taška. Plech přitom dokáže klasickou hliněnou tašku svým vzhledem, tvarem i barvou dokonale napodobit.

Navíc vám tento typ střechy může ušetřit další náklady. Má nižší hmotnost, takže ji bez problémů unesou i některé starší krovy. A pokud musíte stavět novou střešní konstrukci, pro plechovou krytinu bude stačit jednodušší a levnější varianta. Pokládka plechové střechy je navíc rychlá a poměrně jednoduchá, ušetříte tedy i za hodiny práce, které by byly třeba například pro pokládání pálených tašek.

Kvalita a příznivá cena v jednom

Ať už je pro vás při stavbě či rekonstrukci domu zásadní cena nebo hledáte kvalitu a odolné materiály, uvažujte o plechové střešní krytině. Je bezúdržbová a cenově příznivá – o čemž se sami můžete přesvědčit již při hrubém odhadu ceny střechy.