Na co nejvyšší kvalitě vchodových dveří byste měli trvat

Vchodové dveře

Ochrana proti zlodějům může mít celou řadu podob. Stále více majitelů nemovitostí instaluje před vchod kamerové systémy, které jsou bezpochyby účinné. Fungují dobře i jako odstrašující prvek. Bez adekvátních vchodových dveří však jde jen o polovičatou ochranu.

Jaký materiál si vybrat?

Vstupní dveře do domu je potřeba mít co nejkvalitnější, a to nejen kvůli lepší protekci, ale také z estetického hlediska. Přeci jen se jedná o vstupní bránu, která by měla vypadat alespoň trochu k světu. Výše zmíněné vlastnosti ovlivňuje nejen zpracování domovních dveří, avšak také použitý materiál.

Plast

Kdo chce kvalitu, ovšem za rozumné peníze, ten sáhne po plastových dveřích. Není ovšem dobré vybírat si rovnou z těch nejlevnějších kousků. Ty totiž obvykle neobsahují příliš dobrou výplň. Ovšem i modely ve vyšší cenové kategorii, které jsou už daleko odolnější, se stále dají pořídit za velmi sympatické peníze.

Co se vzhledu týče, není nezbytně nutné volit mezi obligátní bílou a černou barvou. Dveře z plastu mohou s vhodným dekorem vypadat, jako kdyby byly vyrobeny ze dřeva.

Hliník

Hliníkové vchodové dveře do rodinných domů patří mezi absolutní špičku. Jsou vysoce houževnaté a s dobrým zámkem prakticky neproniknutelné. Rovněž se jedná o výbornou tepelněizolační bariéru. Jedinou vadou na kráse je v tomto případě cena, která je však vzhledem k prémiovým vlastnostem tohoto typu dveří poměrně pochopitelná.

Dřevo

Ještě relativně nedávno se většina dveří vyráběla právě ze dřeva, nicméně dnes je trend zcela opačný. Dřevěné dveře sice vypadají skvěle, nicméně z praktického hlediska toho mnoho nenabízejí. Dřevo se totiž může snadno vlivem teplotních změn deformovat.

Tomuto scénáři se dá sice alespoň částečně předejít, a sice pravidelnou údržbou ve formě speciálních nátěrů, ale ani tak takové dveře nevydrží správně fungovat více než jednu dekádu. A to je velký rozdíl oproti plastu, potažmo hliníku.