Když vám domů zatéká

Pokud jste vlastníkem domu, možná jste se již setkali s nepříjemnými vlhkými skvrnami na stropě. Snad jste byli dokonce nuceni zachytávat kapající vodu do kyblíků a jiných nádob, které jste doma našli. Taková situace je jistě nepříjemná, ale může se vám stát, i pokud bydlíte v luxusním podkrovním bytě. Bohužel veškerý materiál má svou trvanlivost a nehody se stávají.

Poškození střechy

K poškození střechy dochází nejčastěji opotřebením materiálu a mechanickým poškozením. K tomu může dojít například silným větrem nebo padajícími větvemi. Pokud došlo k poškození tímto způsobem, bývá oprava střechy poměrně jednoduchá. Postačí vyměnit poškozené prvky krytiny. Mnoho šikovných domácích kutilů si s takovou prací poradí samo.

Nezapomínejte na pravidelnou kontrolu

Zkontrolovat střechu je vhodné po každé zimě. Přitom věnujte pozornost také okapům, všem spojům i střešním oknům. Životnost střešních krytin snižují také prudké výkyvy teplot, typické pro tyto jarní měsíce. Pravidelné kontroly tak nepodceňujte a je vhodné si na jejich provedení přizvat odborníky.

Kompletní rekonstrukce

Ke kompletní rekonstrukci se nejčastěji uchylujeme, pokud rekonstruujeme starý dům nebo si přejeme vylepšit tepelně izolační vlastnosti stavby. Zatékání do vašeho domu může být způsobeno také celkovým opotřebením materiálu či jinou závažnější příčinou, která ohrožuje statiku celého domu a vyžaduje hlubší zásah. V takových případech nespoléhejte pouze na své vlastní schopnosti, protože i taková drobnost jako nesprávný sklon střechy může způsobit zatékání do podkroví při zvolení nevhodné krytiny.

Proč přizvat odborníka

Střecha domu je důležitým prvkem domu, který byste neměli podceňovat, a skládá se z řady prvků, kterým jako laik můžete jen stěží dobře rozumět. Právě přizvaná odborná firma vám hned po prvním zhlédnutí prozradí, zda vás čeká kompletní rekonstrukce střechy nebo jen lokální oprava.

Ať už opravujete střechu v Praze nebo na vesnici, nezapomínejte, že nejvíce nehod se stává právě v domácnosti, a zvažte, zda raději nepřizvat odborníky.