Mobilní klimatizace a vše, co o nich potřebujete vědět

Ve dnech úmorného horka, které je spíše vysilující než povzbuzující, většina lidí lituje toho, že nemá doma klimatizaci. To se však dá napravit! Pokud chcete investovat do klimatizace, neváhejte dlouho, právě tento vynález vám může zpříjemnit i sebevíc horké letní dny. Na trhu se dnes setkáte s mnohými typy klimatizací. Existují klimatizace nástěnné či třeba mobilní. Že jste konkrétně o mobilních klimatizacích nikdy neslyšeli? Nevadí! Prozradíme vám vše, co o nich potřebujete vědět.

Pokud hovoříme o mobilní klimatizaci, hovoříme o klimatizaci, která nevyžaduje žádnou instalaci a která vás ochladí téměř kdekoli. Mobilní klimatizace se nejčastěji umísťují do míst, kde není možné zabudovat klasickou nástěnnou klimatizaci. Takovými místy jsou například dočasné stavby, byty v pronájmu nebo historické budovy. Hodit se vám mohou například v kancelářích, na chatě či chalupě nebo vám můžou dělat ochlazujícího společníka u vás doma.

Výhody mobilních klimatizací

Možná si říkáte, že je lepší investovat do klasické nástěnné klimatizace. Oproti nástěnným klimatizacím však mají mobilní klimatizace celou řadu výhod. Například jsou levnější a nemusí se instalovat vrtáním či prorážením zdí. Zatímco sundávání či přemísťování klasických nástěnných klimatizací je časově i finančně náročné, mobilní klimatizaci si můžete přemístit, kam je vám libo, nemusíte si volat odbornou pomoc, která by vám s tím pomohla.

Mobilní klimatizace odvlhčují vzduch, mají často bonusové funkce, k nimž se řadí například přímotop, ventilují místnost díky zabudovanému větráku, také samozřejmě ochlazují vzduch v interiéru.

Když budete vybírat mobilní klimatizaci

Pokud se pro mobilní klimatizaci rozhodnete, k důležitým parametrům při výběru patří chladící výkon, pořizovací cena (porovnávejte vždy klimatizace se stejným výkonem), dále vzduchový průtok a samozřejmě hlučnost.

Nejen mobilní klimatizace, ale i další produkty jako jsou tepelné čerpadla, odvlhčovače vzduchu můžete zakoupit na havog.cz.