Uvažujete nad novou podlahou? Do jaké investovat?

Je podlaha v ložnici, v obývacím pokoji, v kuchyni nebo chodbě už stará a poškozená? Chcete svému domovu vdechnout druhý dech? Co třeba investovat do nové podlahy, která zmodernizuje vaši domácnost, navíc ji po letech oživí a bude příjemnou změnou? Nabízí se však otázka, jakou podlahu zvolit. Sáhnout po linoleu, po podlahách Gerflor či po kachličkách nebo vinylu?

Ještě donedávna lidé sahali po kachličkách, na které položili příjemný, hebký koberec. Jenže kachličky se s plynoucími léty staly nemoderními, nehodí se už ani do koupelen, kde vypadají zastarale. V poslední době se kachličky nahradily, a to vinylovou podlahou, která má v sobě mnoho výhod.

Výhody vinylové podlahy

  • Odolné proti oděru
  • Protiskluzové
  • Snadná údržba
  • Dlouhá životnost
  • Nízké náklady
  • Všestranný design

K hlavním výhodám vinylových podlah patří hlavně to, že jsou bezpečné, konkrétně jsou protiskluzové. Ať už budou pokládány do koupelny nebo do dětského pokoje, nemusíte se bát, že se vy nebo vaše ratolesti zraníte.

Další výhodou je její snadná údržba. Oproti klasickým kachličkám se nemusíte starat o zacházející spáry, do nichž se často dostává plíseň a jiné nečistoty. Vinylové podlahy snadno zametete, případně vyčistíte a umyjete s pomocí mopu. Vzniklé skvrny snadno odstraníte.

Pokud se domníváte, že vinylové podlahy jsou drahou záležitostí, pletete se. Dnes jsou svou cenou velmi výhodné, navíc se pyšní dlouhou životností a taky vysokou odolností proti oděrům. To je však jen hrstka výhod a zároveň důvodů, proč do podlah z vinylu investovat.

Moderní domácnost s vinylovými podlahami

Je třeba ještě konstatovat, že vinylové podlahy jsou po vzhledové, respektive designové stránce dokonalé. Na trhu dnes najdete mnoho zajímavých, všestranných designů, každý si přijde na své. Zaujmou vás podlahy z vinylu vzhledem připomínající dřevo nebo spíš kámen?