Plánujete výstavbu terasy? Použijte kvalitní WPC prkna

Terasa

V současné době se pro realizaci terasy používají různé materiály, přičemž velké oblíbenosti se těší dřevoplastové kompozity (WPC). Ve své podstatě se jedná o směsici termoplastického polyethylenu a dřevěných pilin. V následujících řádcích vám nejen o uvedeném materiálu prozradíme více informací.

Termín WPC vznikl v roce 1960. V té době ho vymyslela společnost Covema v Miláně. Materiál je naprosto bezpečný, a proto se používá i ve stavebnictví. Samotná WPC prkna jsou vysoce odolná a používají se na terasy, ale třeba i ploty. Vybrat si můžete navíc z pestré škály barev a velikostí. Kvalita se v průběhu let zlepšila, protože se do materiálu přidaly ještě různé přísady.

WPC prkna jsou nenáročná na údržbu

Moderní terasová prkna z WPC jsou pevná a snadno se udržují. Životnost je poměrně dlouhá, takže vám terasa poslouží desítky let. WPC prkna se vyrábějí smícháním dřeva a zahřáté termoplastické pryskyřice, navíc mohou obsahovat i přísady jako barviva, spojovací prostředky, maziva a podobně.

Dřevěná terasa z WPC prken je šetrná k životnímu prostředí, protože při výrobě se používají biologicky odbouratelné a recyklovatelné materiály. V porovnání s přírodním dřevem má delší životnost, protože WPC prkna jsou vodotěsná a nemají na ně vliv ani sluneční záření, déšť a sníh.

Závěrem nesmíme zapomenout na to, že WPC je nehořlavý materiál, takže v případě nehody zpomaluje šíření požáru, a proto je užitečný ve stavebnictví. A ještě je odolný proti termitům, kteří často napadají dřevěné konstrukce. Nemusíte se tedy bát, že by vám terasu zničili termiti.

Přečtěte si, co všechno budete potřebovat na stavbu terasy, a potom se pusťte do realizace sami. Není to nic složitého a zvládne to každý kutil. Stačí mít jen vhodné nářadí a vybavení.