Tvorba minirybníčků

Dokonce ani ti, kteří nemají velkou zahradu nemusí nutně zapomenout na vodní zahradu. Mini rybník na terase nebo balkonu můžete relativně snadno vytvořit sami. Kdo chce, může si vybavit malý biotop s bublající funkcí vody.

Pro minirybník budete potřebovat následující materiály:

necky ze dřeva nebo na polovinu rozřízlý standardní vinný sud (225 litrů) s asi 70 centimetry v průměru
bazénová fólie
sešívačku
Říční štěrk (cca 50 kg)
Rostliny jako např. Mini lilie, lobelka šarlatová (Lobelia cardinalis), žabník drobnokvětý (Alisma parviflora), japonský kosatec (Iris laevigata), vodní salát nebo velké lekníny a odpovídajících rostlinné koše.
Volitelné: vodní čerpadlo.

minipond

Fólie přes celou káď

Za prvé je nutné vanu olemovat fólií. Použijte starý vinný sud s dobrou těsností. Zajistěte rybníček vložkou s oboustrannou páskou v horní části a překryjte fólií.

Výsadba okrasných košů
Vodní lilie a bahenní rostliny, lobelku šarlatovou (Lobelia cardinalis), žabník drobnokvětý(Alisma parviflora) a japonský kosatec (Iris laevigata)  vložte do síťovaného koše. Pro tento účel uvolněte kořenový systém, naplňte zeminou, stiskněte dolů a zakryjte jej říčním štěrkem. Následně nalijte vodu tak, aby rybník nezvířil půdu a kytky se nevznášely spolu se štěrkem.

Vložte bahenní rostliny do minirybníčku
Vložit perforovanou cihlu do rybníčku, takže rostliny nebudou příliš hluboko pod povrchem. Pak rostlinný koš bude umístěn s rostlinami na cihle v rybníku.

mini-pond

Okrasné lekníny

S lekníny můžete spolu s bahenními rostlinami vytvořit nádherný koš. Když listy leknínu rostou dost dlouho, můžete zkrátit rostlinu postupně v dolní části minirybníku. Podvodní rostliny, jako je růžkatec Ceratophyllum demersum , můžete okamžitě dát do vany základně. Vodní salát necháme na vodní hladině.

Volitelné: Vložte čerpadlo ve tvaru kašny
Místo leknínu si můžete také koupit plnící čerpadlo.

Dlažební kostky s mini rybníkem a fontánou
S vodou nebo bez vody je nyní mini rybníček na balkoně nebo terase hotový. Vhodné jsou ještě okrasné ryby jako koi kapři.