Pojďte žít zeleně. Zelená elektřina může proudit i do vašich zásuvek

zelená energie

Ekologická témata jsou stále aktuálnější. Většina z nás se ekologicky snaží i chovat. Třídíme odpad či se pokoušíme o zero waste životní styl. Pojďte žít zeleně i díky zelené elektřině.

Zelená energie může proudit i z vašich elektrických zásuvek

Jestli svítíte či nesvítíte zelenou elektřinou na fungování spotřebičů popravdě vůbec nepoznáte. Jde jen o to podpořit dodavatele zelené energie a chtít udělat něco pro naše životní prostředí. To uděláte snadno. Začněte  například od E.ON odebírat zelenou elektřinu.

Co je vlastně zelená elektřina?

Jde o energii, která vznikla za pomoci obnovitelných zdrojů energie. Takže žádné uhelné elektrárny, ale ani ty jaderné. Zelená elektřina vzniká díky živlům, jako je vítr a voda, ale též díky slunečné energii a bioplynu. Dalším zdrojem je dřevěná štěpka energetické dřeviny či plodiny. Takto vzniká elektřina z obnovitelných zdrojů. Co máte tedy udělat, když se chcete chovat ekologicky a odebírat zelenou elektřinu?

dodavatele ekologické elektřiny, firmy E.ON, si můžete za malý poplatek dobrovolně zvolit to, že budete odběratelem zelené elektřiny. Dokonce si můžete i říct, z jakého typu ekologického zdroje chcete tuto zelenou energii odebírat: ze slunce, z bioplynky… atd.  Jednoduše záleží na vašich preferencích. U vás doma, ani ve vašich elektrických zásuvkách, se přitom vůbec nic nemění.

A kolik za zelenou elektřinu zaplatíme?

Zelená energie není výrazně dražší než ta běžná. A navíc přitom reálně podporuje životní prostředí. Ročně za zelenou elektřinu nezaplatíte více než za dvě kávy ve vaší oblíbené kavárně. Na zelenou energii dostanete od E.ON záruku původu.

Pojďte žít zeleně

Pár malých krůčku a budete strůjci velké změny. Pojďte podpořit dobrou věc a dát šanci ekologickým energetickým zdrojům a obnovitelným přírodním surovinám. Vynasnažme se nezničit dalším generacím naši krásnou planetu. Vždyť na ní budou žít naše děti, vnuci i pravnuci.