Práce realitního makléře vám dá svobodu

Chtěli byste být pánem svého vlastního času? Vydělat si každý měsíc tolik, kolik si doopravdy zasloužíte? Kombinovat u práce různé činnosti a nedělat pořád to samé? Jednat s lidmi, ale občas se zavřít do kanceláře a řešit si svoje záležitosti? Víme, které zaměstnání vám přesně tohle splní.

Je jím práce realitního makléře. Realitní makléř je člověk, který se stará o prodeje a koupě nemovitosti. Jedná se zákazníky, řeší administrativní věci na úřadech, jezdí do terénu, sedí v kanceláři. Jde o velmi lákavé zaměstnání.

Realitním makléřem se může stát kdokoliv

Práce v realitách nevyžaduje žádné speciální vzdělání. Je úplně jedno, co jste vystudovali, důležité jsou schopnosti a motivace. Protože pokud motivaci nemáte a svou práci budete odvádět jen tak, aby byla, nestanete se skvělým makléřem a nebudete mít nadprůměrný plat.

Jestli však dokážete lidi přesvědčit ke koupi, umíte najít nejlepší řešení, nebojíte se a jste ochotni se práci na 100 % věnovat, právě jste našli tu správnou cestu.

Realitní makléř si pracuje dle vlastního uvážení

Zejména ve větších městech má realitní makléř práce dost. Lidé potřebují bydlet, a tak tomu pravděpodobně bude i nadále. Někteří si jako makléř jen přivydělávají, další toto zaměstnání berou jako práci na plný úvazek. Záleží jen na vás. Makléřů je málo a mnohé realitní kanceláře vás vezmou klidně na částečný úvazek.

Práci si budete vždycky plánovat sami. Je jen na vás, kdy si dohodnete schůzky se zákazníky a kdy se budete věnovat úředním povinnostem. Jde tedy o skvělé zaměstnání pro rodiče, kteří potřebují skloubit zaměstnání s péčí o děti.

Ne všechno bude hned růžové

Jste nadšení a chcete hned vědět, jak se stát realitním makléřem? Cesta není složitá. Nové makléře aktuálně nabírá například RE/MAX Anděl. Stačí se ozvat přes jejich webový formulář. Na rovinu však říkají, že práce v realitách není snadná. Plat realitního makléře se odvíjí od jeho zásluh, získává provize z prodeje. Nováčci mívají obvykle 50 %, zaběhnutí makléři až 80 %. Dosáhnou na ně ovšem jen ti nejlepší.