Pojištění majetku je velmi důležité, vyplatí se věnovat mu pozornost

Náhody prý neexistují – alespoň podle některých odborníků. Ale nepříjemné události, při nichž by bývalo pojištění nahradilo veškeré škody, se dějí bohužel dnes a denně. Na pojistky zapomínáme a pak se někdy opravdu až nestačíme divit. Je proto lepší být připraveni na každou eventualitu, která může nastat, už jen pro ten pověstný klid duše. Zodpovědnost především aneb pojištění kryje vše, co by mohlo a současně nemuselo přijít, ale na křišťálovou kouli bychom se jistě spoléhat neměli, neboť prevence je mnohem lepší řešení!

Žádné fronty na pobočkách, vše z domova

Abyste si sjednali v dnešní době pojištění nemovitosti a domácnosti, nemusíte podstupovat osobní jednání na pobočce nebo ztrácet další čas ve frontách. K dohodě navíc nemusíte skenovat dřívější smlouvy nebo jakékoliv další dokumenty, protože postačí – tedy kromě základních kontaktních údajů, znát přesnou výměru vašeho bytu či domu.

Z počtu metrů čtverečních se pak jednoduše vypočítá paušální částka, kterou vás bude stát roční pojistné. Výhodou je, že kromě standardní bytové jednotky nebo rodinného domu lze pojistit i další typy nemovitostí. Může jít třeba i o dům, který je teprve ve fázi výstavby, případně rekreační nemovitost jako chata a chalupa. V neposlední řadě i vybavení kanceláře, takže je pravda, že alternativ je skutečně celá řada.

Jednoduchá dohoda, minimum administrativních formalit

Bez spěchu a dlouhého čekání, majetkové pojištění online umí být velmi vstřícné, a to jak po stránce časové, tak i v jednoduchosti smluvní dokumentace. Kdo by se chtěl probírat stohem papírů, když je možné vše sjednat už během příštích pár minut? Určitě to ale neznamená, že třeba životní pojištění by mělo být méně důležité, naopak, obě varianty mají svůj pevný účel!