Postavte si vlastní zahradní terasu

Patříte mezi ty vlastníky domu, kteří neustále hledají způsob, kterým by mohli vylepšit a zkrášlit svůj domov? Nebo jen hledáte místo kde byste mohli trávit příjemné odpoledne, či si posedět s rodinou a přáteli? V tom případě je zahradní terasa jako stvořena přímo pro vás.

Vyberte si správnou terasu

Ať už si chcete dát ranní kávu na zahradě, nebo grilovat s přáteli, je proto zahradní terasa ideální volbou. Dřevěné terasy jsou skvělý doplněk ke každému domu a v horkých létech mohou poskytnout tolik vytoužený stín. Mohou být situovány jako prodloužení domu do zahrady a vytvořit tím „pokoj“ navíc, nebo být volně stojící. Od toho jakou podobu a umístění terasy zvolíte, se bude dále odvíjet také řešení podlahy i způsob jejího ukotvení. Konečná podoba vaší terasy je přitom jen na vás. A že je z čeho vybírat. Než si svou zahradní terasu vybavíte zahradním nábytkem, pojďme si říct rozdíly mezi terasami.

Dřevo nebo WPC

Při stavbě terasy řešíte hned několik otázek. Tou základní však zůstává, jaký zvolíte materiál. V současnosti nejčastěji majitelé domů a zahrad volí mezi osvědčeným dřevem a WPC materiálem. WPC, tedy dřevoplast, je kompozitní materiál na bázi dřeva a plastového polymeru

Klasické dřevěné terasy

Dřevěné terasy jsou léty ověřenou klasikou, které mají své nezaměnitelné charisma a vlastnosti. Ovšem při jejich volbě je nutné také počítat s mírnými změnami, které se vlivem působení klimatu mohou objevit. Jedná se například o změnu barvy, tvorbu prasklin či šednutí. Nesmíme také zapomínat na nutnost pravidelné údržby a ošetřování dřeva. Nutnost péče je možno snížit při využití kvalitněji opracovaných dřevin, jako je například typu thermowood, který je velmi odolný a ekologický.

Terasy WPC

Jinou variantou jsou terasy WPC, které oproti dřevěným, prakticky nevyžadují údržbu a jsou odolné proti UV záření i dřevokaznému hmyzu. Na trhu je naleznete v široké škále barev i typů, které se liší nejenom cenou ale také kvalitou. Je tak důležité nezapomínat, že to nejlevnější bývá jen zřídka kdy také nejkvalitnější. Nízká pořizovací cena bývá často vykoupena také nízkou kvalitou produktu. Proto je důležité věnovat volbě typu WPC dostatek času.

Pusťte se do práce

Postavit si zahradní terasu svépomocí, není nijak náročné a zvládnou to tak i ti méně zruční. Stačí nakoupit potřebný materiál a připravit si vhodné nářadí. Můžete zvolit například oblíbený materiál thermo borovice. S trochou práce bude vaše terasa brzo hotová. Jestliže se do toho i přesto nechcete pouštět sami, není v dnešní době problém objednat si stavbu terasy na klíč. Záleží jen na vaší volbě.