Sprchová zástěna – Jak jí čistit?

Pokud nově zařizujete svou koupelnu, pak jistě počítáte s tím, že budete mít vanu nebo sprchu a tedy i zástěnu. Sprchové zástěny je třeba vybírat s ohledem nejen na vzhled, ale také na snadnou údržbu. Jakou sprchovou zástěnu zvolit?

Při nákupu sprchové zástěny jistě počítáte s tím, že vám bude sloužit minimálně pár let. Aby byla zástěna po celou dobu užívání stále krásná a dokonale čistá, je třeba volit nejen kvalitní materiály a odolné povrchové úpravy, ale také správně zástěnu udržovat.

Snadná údržba – Jak u čeho!

Každý materiál má své vlastnosti, které se odráží nejen na údržbě, ale také na celkové životnosti. Na výběr máte skutečně velké množství typů. Jsou zástěny rámové, bez rámu, z bezpečnostního skla, ze skla zdobeného různými dekory atd.

Rámová zástěna – Jde o starší typy zástěn, které byly zasazeny do rámů a ty piřpevněné ke zdi. Výsledek byl značně robustní a také těžce udržitelný z hlediska čistoty. V okolí rámů se usazovaly nečistoty, prach či dokonce vlasy, všechno pak šlo velice těžce odstranit.

Bezrámové zástěny – jsou vyrobené z vytvrzeného skla, které je pomocí pantů přichyceno ke stěně jen na několika místech. Skleněná plocha působí modernějším a svěžejším dojmem, především v malých koupelnových prostorech. Bezrámová zástěna je také celkově snazší k čištěn a umývání. Nevýhodou je ovšem viditelnost zaschlých kapek vody. Abyste tomuto problému předešli, je třeba po každém sprchování vodu ze skla setřít. Použít k tomu lze speciální okenní stěrky, ty můžete mít schované v koupelnové skřínce, která nabízí dostatečně velký úložný prostor.

Sprchové vaničky

Stejně tak jako údržba sprchové zástěny je důležité čistit i samotnou vaničku sprchy. Její údržbu lze provádět pomocí stejného mycího prostředku, jako například u velké vany. Materiál vaničky je většinou smaltová ocel nebo akrylát, oba materiály lze čistit jemnými prostředky. Smaltová ocel má navíc speciální povrchovou úpravu, která zabraňuje usazování nečistot či vodního kamene.

Dokonale čistá koupelna

I když je to sen každé ženy, mít dokonale čistou koupelnu, ne vždy je nálada a čas na uklízení, proto si pořiďte koupelnový nábytek chytrého a praktického designu, který bude snadné udržovat. Příkladem může být koupelnový nábytek originální koupelny Lebon.

Zjistěte více tipů, jak se starat o čistotu v koupelně zde.