Zahradní kuchyně je novým trendem českých zahrad!

Chcete být originálnější než vaši sousedé? Pak si na zahradě nechte postavit venkovní kuchyni, kde si lze pohodlně uvařit, ogrilovat, jen tak posedět nebo využít její prostory k práci.

Léto je pro většinu Čechů obdobím, kdy svůj veškerý volný čas tráví na zahradě, nejlépe u grilu s rodinou a přáteli. I pro vás je tento program letní klasikou? V tom případě vás jistě zaujme možnost vystavění venkovní kuchyně. Ta poslouží nejen pro klasické grilovačky, ale také pro uvaření nedělního oběda či relaxaci.

Venkovní kuchyně – Fenomén, který pozdvihne grilování na novou úroveň!

Venkovní kuchyni si můžete nechat postavit pod dřevěný přístřešek, či pod zastřešenou terasu vašeho domu. Možností je tolik, záleží jen na vaší fantazii a vkusu. Venkovní kuchyně je nejen skvělou možností, jak pohodlně pohostit své přátele, jde také o stylový doplněk vaší zahrady.

Buďte odlišní! Venkovní kuchyni jen tak někdo nemá!

Kam s venkovní kuchyní?

Pokud řešíte, kam se vaše venkovní kuchyně hodí, pak zvažte všechny důležité parametry. Místo by mělo být klidné, zároveň by mělo v období veder poskytovat příjemný stín.

Vybavení, které dává nepřeberné možnosti!

Stejně tak jako prostor pro vaření uvnitř, i ten venkovní by měl být vhodně vybaven. Oceníte klasickou kuchyňskou linku, která poslouží nejen jako odkládací prostor, ale také pro přípravu všech lahůdek a pokrmů. Vhodný je samozřejmě i gril či udírna, podle toho, jakou úpravu máte raději. A pro dotvoření atmosféry lze přidat i krb, na kterém lze opéct špekáčky nebo se k němu uvelebit s knížkou.

Elektřina a voda

Při stavbě venkovní kuchyně je třeba myslet i rozvody elektřiny a vody. Elektrický proud lze využít k použití mixéru, kávovaru a jiných kuchyňských spotřebičů. Důležitost vody není nutno popisovat.

Máte zahradní domek či větší altán?

Pak jej můžete využít pro svou venkovní kuchyň! Pokud chcete ušetřit na stavbě nového dřevěného přístřešku, pak můžete využít již ty stávající. Domeček n1a je klasickou dřevostavbou, kterou lze na Českých zahradách vidět, pro venkovní kuchyni je ovšem zapotřebí domku většího.

Jak postavit domek? Po výběru vhodného domku se s jeho instalací obraťte raději na odborníky. Pokud nejste domácí kutil, pak by nemuselo celé stavění dopadnout dobře.