Venku a přesto uvnitř: užijte si léto v zimní zahradě

zimní zahrada

Co vás jako první napadne, když se řekne zimní zahrada? Možná to pro vás je jen “prosklená” terasa, kam se jdete kochat přírodou, když je venku chladno. Nebo místo, kam dáte přezimovat choulostivější květiny. To ale není všechno! Tato úžasná přístavba vám může nabídnout příjemné posezení a spoustu zážitků i v létě. Nechte se inspirovat!

Snídaně skoro v trávě

Představte si pomalé víkendové ráno, kdy si uděláte velkou snídani s džusem, lívanečky nebo míchanými vajíčky. A k tomu všemu si při jídle užíváte pohled do zahrady, jste na čerstvém vzduchu, ale chránění před větrem nebo prudkým sluncem. Prostě ideální start dne.

Se zimní zahradou se vám vaše představa snadno vyplní. Zatímco stolování na terase vám může znepříjemnit vítr, dobře zkonstruovaná zimní zahrada mívá posuvné systémy v bočních stěnách, takže buď příjemně větrá, nebo se naopak dá zavřít a máte od průvanu pokoj. V zimní zahradě si také můžete vytvořit soukromý čtecí koutek a po snídani si tam vzít kávu a knihu nebo čtečku.

Párty pod hvězdami, při které nezmoknete

Léto je samozřejmě čas grilovaček a párty všeho druhu. Být doma v obýváku se vám nechce, ale ani venku na zahradě to není ono? Možná nemáte místo, kde byste ke grilu usadili více lidí, možná máte rádi své soukromí a nechcete, aby vás při oslavách okukovali sousedé. Zimní zahrada je pro takové příležitosti jako stvořená. Stačí koupit dostatečně velké sezení a můžete zvát tolik hostů, kolik chcete. Navíc prosklené stěny, i když jsou pootevřené, tlumí hluk a nebudete tak zbytečně provokovat sousedy. Večer pak můžete přes prosklený strop obdivovat hvězdy. A kdyby náhodou přišla letní bouřka, stačí jen zasunout skla ve stěnách a můžete déšť pozorovat pěkně v suchu.

Se zastíněním zimní zahrady se vyhnete horku

Možná vás napadá, jestli se v létě zimní zahrada nemění ve skleník. Pokud se obrátíte při vymýšlení i realizaci zimní zahrady na profesionály, jako je třeba firma Karásek, letní vedra vás nemusí trápit. Za prvé se dá horku vyhnout tím, že bude zimní zahrada na straně domu méně vystavené slunci. Hlavně vám ale pomůže kvalitní zastínění, například markýzy nebo žaluzie. Kombinace stínění a větrání udrží v zimní zahradě příjemný chládek a vy se tak budete mít kde schovat před horkem.

Chtěli byste o zimních zahradách vědět víc? Ozvěte se odborníkům z firmy Karásek, kteří navrhnou zimní zahradu na míru vašemu domu.