Zahradní domky pro každou příležitost

Na zahradách rodinných domů i v zahrádkářských koloniích se čím dál tím častěji můžeme setkat se zahradními domky. K vidění jsou v různých velikostech a provedeních, slouží nejen pro skladování zahradního náčiní, ale také pro letní posezení.

Na co myslet před koupí zahradního domku

Před tím, než se rozhodnete pro koupi zahradního domku, je důležité si uvědomit, k čemu jej vlastně budete používat. Existují domky určené k uskladnění zahradního nářadí nebo také například domky k odpolednímu posezení a přespání. Nezbytné je také zvážit rozměry zahradního domku tak, aby kompozičně zapadal do vaší zahrady. Další důležitý aspekt, který si musíte promyslet, je materiál, ze kterého váš vysněný zahradní domek bude postaven. Nejčastěji se přitom setkáváme se stavbami dřevěnými a plechovými.

Útočiště pro děti

Snad každé dítě sní o vlastním domečku, kde si bude v létě hrát se svými kamarády. Tyto domky umožní vašim dětem trávit čas na čerstvém vzduchu a rozvíjet jejich fantazii.  Přitom kvalitní zahradní dřevěné domečky pro děti mohou vydržet se správnou péčí po mnoho let i desetiletí. Pokud máte doma hračky a hry Bruder, můžete domek pro děti využít k uskladnění těchto hraček.

Vaše nářadí na jednom místě

Pokud hledáte domek skutečně jen pro uskladnění zahradního náčiní a nábytku, vystačíte i si s těmi nejmenšími variantami. I zde je potřeba myslet na to, co vše tam chcete uskladnit. Domky jsou ideální k uskladnění vašich věcí hlavně v zimě a ochraně proti dešti a nepříznivému počasí.

Posezení a pohodový odpočinek

Jestliže máte v plánu na zahradě trávit více času, pak je vhodné se zamyslet nad volbou větších rozměrů. Můžete přitom vybírat z řady modelů a rozměrů od cca 8 m² až po 20m². Záleží jen na vašich potřebách. Takovéto domky jsou vhodné pro letní posezení s přáteli, grilování nebo i přespání hostů.